Starobolevecká hospůdka

Recenze Starobolevecká hospůdka

Starobolevecká hospůdka

Starobolevecká hospůdka

Adresa: U Kašny 5, Plzeň
GPS: +49° 46′ 39.46″, +13° 22′ 27.34″
Webové stránky: staroboleveckahospudka.cz

Celkové hodnocení: 31 z 50

Personál: (8 z 10)
Hned po příchodu se nás ujali a nabídli místo, s tím, že jsou všechny stoly v restauraci zarezervovány, ale tady je možné se najíst. Během chvilky pak následovala objednávka pití a také jídla. Pan číšník dokonce při výběru poradil. Až potud vše v naprostém pořádku. Probléme byl ale při dotazu, zda nám chutnalo. Vzhledem k tomu, že jsme měli několik výtek, očekávali jsme reakci. Pan číšník ale vyslechl pouze výtku na krokety a se slovy, že nám to nebude vyvracet s noblesou odkráčel. Na odnos dalšího nádobí už přišla kolegyně, ta už se na kvalitu jídla neptala. Takže naše připomínky nebyly vyslyšeny :-).

Prostředí: (10 z 10)
Najít uprostřed činžáků krásnou a stylovou restauraci, to se opravdu nepodaří. Interiér nás doslova ohromil. Selský styl všude kam se podíváte. Je vidět, že si tady tvůrci opravdu vyhráli. Zajímavé i bylo i horní patro.

Jídlo: (4 z 10)
Tak tohle nás opravdu dostalo. Jídelní lístek obsahoval několik jídel v (dá se říct) staročeském stylu. Bonusem pak byla nabídka grilovaných specialit. Opět, stejně jako při vstupu, jsme byli z jídelního lístku nadšeni. To co následovalo poté, co jsme obdrželi objednaná jídla se nedá nazvat jinak, než tragédie. Dvě jídla v podobě tatarského bifteku rozhodně nepocházeli s hovězí svíčkové. Bílé kusy tuky ve svíčkové opravdu nebývají – ledaže by ten tur byl hooodně obézní. Servírování tataráku bylo také slušně řečeno diskutabilní. Plný talíř ingrediencí bez prostoru na míchání. Bonusem byly topinky tvrdé tak, že po přidání topora mohly nahradit kladivo. Další jídlo, grilovaný kuřecí steak se zeleninou najdete ve fotogalerii. Podotýkáme, že se dle jídelního lístku jednalo o 200 g (samozřejmě chápeme že v syrovém stavu). Nevážili jsme, takže nemůžeme soudit. Chuť ale byla mdlá až nijaká. Na jídelním lístku nás zaujala příloha v podobě mandlových kroket. Po rozkrojení a vložení do úst se však pocit při jejich konzumaci rovnal pojídání syrového bramborového těsta. V ústech se vše lepilo a nezachránily to ani ony nasekané mandle. Posledním jídlem bylo Starobolevecké prkno pro 2-3 osoby, které mělo mít 500 g masa. Opět najdete ve fotogalerii. Vepřová panenka chutnala spíše jako uzená a ne grilovaná, kuřecí opět bez chuti a tady si dovolíme pod pojmem steak si představíme kus masa a ne dva ubohé kuřecí plátky. Hovězí hamburger se prostě nedal jíst. Jako špatný vtip pak vyzněl podaný kukuřičný klas, který kuchař zapomněl na grilu a tak jej spálenou stranou položil dolů, aby to nebylo vidět. Tady už jsme neměli sílu fotit. Přílohy už nebudeme raději komentovat.

Ceny: (4 z 10)
Za dva tataráky, dva kuřecí steaky na zelenině a jedno prkno plus pití jsme zaplatili 1200 Kč. Vzhledem k tomu, že bylo dle našeho názoru vše slušně řečeno odfláknuté si myslíme, že cena byla velmi přemrštěná.

Celkový dojem: (5 z 10)
Tohle bylo největší zklamání jaké jsme kdy v restauraci zažili. Když přijdete do nádherné hospody, se zajímavým jídelním lístkem a milým personálem očekáváte mnohem víc. Restaurace má obrovský potenciál, ale rozhodně šest lidí z naší návštěvy už nikdy znovu nedorazí. Je jasné, že se zde objeví názory, že je tam jídlo chutné a lidé často chodí. Proti tomu se ale musíme kategoricky ohradit. Tady nebyla chyba u kuchaře, ale ve způsobu fungování celé restaurace. Ano, může se tato restaurace lidem zdát jako dobrá. Ale pouze v případě, že skutečně dobrou restauraci ještě nepotkali. Jestliže devítileté dítě po zkonzumování 200 gramového steaku s přílohou tvrdí, že má stále hlad, může být chyba na straně kuchaře. Když ale celému stolu svorně nechutná a vše funguje, tak jak jsme popsali, je to fakt průšvih. Obrovská škoda.

Rok návštěvy: 2012

 

2 Comments
  1. Určitě je zde úžasné prostředí, donedávna i výborne jídlo, ale co je velkým minusem a jak čtu recenze, je to témeř v každé a to je arogantní a nepříjemná obsluha. Již při vstupu si pripadate, ze obtezujete. Několikrát jsme se o tom přesvědčili a vyvrcholením bylo, kdyz jsme si jídlo objednali a nechali zabalit sebou. Sem uz nikdy nepujdeme. Je to skoda.

  2. Výborné jídlo, krásné prostředí a obsluha se už delší dobu snaží. Chodím tam rád a často. Když jsem šel výjimečně k Lochotovi, nebylo pivo, tvrdý alkohol prý jen do velkého a jídlo slabý průměr. Byl jsem tam poprvé a naposledy. Starobolevecká pro mě bude číslo jedna a dokud bude taková, jaká je, budu tam chodit 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *