Hrad Bouzov

Pohádkový hrad  Bouzov – To je Jasněnka a létající švec

Hrad Bouzov

Hrad Bouzov

Adresa: 783 25 Bouzov 8
GPS: +49° 42′ 18.47″, +16° 53′ 21.68″
Webové stránky: www.hrad-bouzov.cz

Celkové hodnocení: 8 z 10

Popis:
Jasněnka… Tohle prostě musí napadnout každého, kdo Bouzov poprvé navštíví. Právě na věži zdejšího hradu totiž přistával švec. Nicméně pohádek které se zde natáčely je nepřeberné množství. I proto je tento hrad tolik atraktivní. Okusit můžete několik tras včetně té na věž.

Přístupnost: 
Nejlépe z trasy Olomouc – Mohelnice, nebo obráceně. Z obou stran je značení přímo na Bouzov. Stačí tedy koukat po značkách. Samozřejmě nejvýhodnější je použít navigaci.

Vstupné:
Pokud se půjdete jen projít k hradu, tato prohlídka je zdarma 🙂 Pokud chcete více, můžete si projít některý z pěti okruhů, vstupné pro dospělého je zde od 60 Kč za věž až po 150 Kč za prohlídkový okruh „Hrad Bouzov“.

Vhodné pro:
Vhodné pro všechny. Na své si přijdou jak dospělí, tak děti. Ty zejména při nákupu různých suvenýrů :-).

Celkový dojem:
Hrad je překrásný a stojí za vidění. Když ne uvnitř, tak rozhodně zvenčí. Je to přesně ten typ hradu, jaký si představíte, když se řekne středověký hrad. Okolí hradu je připraveno na turisty dokonale. Nechybí mnoho bufetů a stánků se suvenýry. Jako velmi dobré hodnotíme i obrovské parkoviště, takže netřeba řešit nerudovský problém – kam s ním? (myšleno s autem :-))

Rok návštěvy: 2013

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *