Pustevny

Recenze Pustevny

Pustevny

Pustevny

Adresa: Trojanovice 477, Rožnov pod Radhoštěm, ČR
GPS parkoviště: +49° 30′ 20.54″, +18° 14′ 53.06″
GPS dolní stanice lanovky: +49° 30′ 0.72″, +18° 14′ 57.24″
GPS Pustevny: +49° 29′ 24.50″, +18° 15′ 53.09″
Webové stránky: www.skialpin.cz

Celkové hodnocení: 10 z 10

Popis:
Pustevny jsou pozoruhodné sedlo v Beskydech. Jen pár kroků od Radhoště. Až nahoru se dostanete lanovkovou sedačkou, nebo pěšky. Pustevny získaly svůj název podle poustevníků, kteří zde žili až do roku 1874. Najde zde mnoho dřevostaveb z pera architekta Dušana Jurkoviče. V létě i v zimě je to tu moc hezké a rozhodně to stojí za vidění. Navíc se z Pusteven můžete vydat na Radhošť.

Přístupnost:
Dolní stanice lanovky je zhruba 5 kilometrů od Frenštátu pod Radhoštěm. Odtud je to dobře značeno na Pustevny. Pokud označení minete, držte se na Ráztoku. Cesta Vás dovede až na místo, kde uvidíte parkoviště. Dále není cesta možná. Tady necháte svého plechového miláčka. Zhruba pět set metrů do mírného kopečka pěšky a jste tam, nemůžete minout, pokud nechcete využít lanovku, pokračujte dále v cestě, až dorazíte na vrchol 🙂

Vhodné pro:
Pro všechny milovníky přírody. Pro všechny, kteří nechtějí jen sedět doma…

Vstupné:
Neplatí se

Celkový dojem:
Moc pěkné a charismatické místo. Úžasné dřevostavby, parádní příroda. V létě i v zimě to má své kouzlo. My jsme vyjeli lanovkou, a dolů pak stejnou cestou. V létě se dá jet i na koloběžkách. Sjezd je dlouhý 6 kilometrů a stojí za to 🙂 My se sem rozhodně vrátíme, abychom toho na Pustevnách mohli poznat mnohem více.

Rok návštěvy: 2014

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *