Restaurace Vanili

Recenze restaurace Vanili Karviná

Restaurace Vanilli Karviná

Restaurace Vanilli Karviná

Adresa: Masarykovo námestí 36/19, 73 301, Karviná – Fryštát
GPS: +49° 51′ 16.29″, +18° 32′ 32.39″
Webové stránky: www.vanili.karvina.info

Celkové hodnocení:  29 z 50

Personál: (5 z 10)
V restauraci se v době našeho příchodu nacházelo hned několik členů obsluhy. Vše ale možná i díky tomu fungovalo dost chaoticky. Bonusem pak bylo ležérní chování číšníka, který nás obsluhoval. Zkrátka a dobře, vše nasvědčovalo tomu, že ho práce vůůůbec nebaví. Například na dotaz o klasickém jídelníčku, ukázal na zalaminovaný papír s tím, že víc nemají – foto ve fotogalerii.

Prostředí: (8 z 10)
Restaurace zvenčí i zevnitř vypadala obstojně. To co jí zabíjelo byl personál a to jak v kuchyni, tak na place. Jinak bylo docela příjemné posedět pod slunečníky na náměstí.

Jídlo: (4 z 10) 
To byla prostě tragédie. Vzhledem k tomu, že menu bylo již přebráno a v jídelníčku se vybrat moc nedalo, na pizzu jsme neměli chuť, zvolili jsme klasický kuřecí řízek s hranolkami. Mysleli jsme, že se na tom nedá v normální restauraci nic pokazit. Šeredně jsme se ale spletli. Řízek neskutečně vysušený, hranolky tvrdé. Nezachránil to ani plátek citronu. Ochutnali jsme i mozarellu s rajčaty, nevypadala špatně, ani zle nechutnala, ale na tom asi opravdu není co zkazit. Pečený hermelín s topinkou nás fascinoval vzhledem topinky, která byla v podobě přeschlého bochníku s přiloženým česnekem. Absolutně nepraktické, nedalo se přijít na způsob, jak inteligentně sníst.

Ceny: (7 z 10) 
Menu stojí včetně 0,2 vody 78 Kč. Může se vám ale stát jako nám, že vodu zapomenou dodat. Tak či tak při kvalitě jídla, kterou jsme obdrželi je tato cena vysoká. Opravdu by to nesrovnala ani sklenice piva :-). Ceny ostatních jídel jsou diskutabilní. Pokud by chutnaly tak, jak mají, ceny by byly adekvátní. Pokud by ale jejich kvalita byla stejná, jako kvalita námi objednaných jídel, byly by ceny přemrštěné. Jisté však je, že my už to srovnávat nebudeme. Sem totiž hoooodně dlouho nepřijdeme.

Celkový dojem: (5 z 10) 
Restaurace už z dálky láká k posezení hlavně v letních měsících svou zahrádkou. To je ale tak všechno, co Vás potěší. Samotná návštěva tak, jak probíhala v našem případě nebyla ničím příjemným. Snad jen výhled na náměstí za to stál. Tady ještě jedna perlička. Jako jídelníček jsme dostali několik zalaminovaných kusů papíru. Prý jiný nemají. Když ovšem dorazila polsky mluvící rodina, dostali klasický jídelní lístek v polštině. Takže pokud chcete vybírat z normálního jídelního lístku, zkuste zavčasu na personál svou polštinu. Asi si vás budou trochu víc vážit. Zde je vhodné připomenout slova jednoho našeho známého, který je znalý gastronomie a poměrů v Karviné. Ten sarkasticky na tuto historku poznamenal, že pokud se chcete dobře najíst, nejezte v Karviné. Nebo máte jiný názor? Napište.

Rok návštěvy: 2012

3 Comments
  1. Otřesný zážitek – neochotná obsluha, znuděný číšník který vás sotva pozdraví a o jídle škoda mluvit. Vybrali jsme si s manželem jedno z poledních menu, což měl být údajně kebab, ale to, co nám přinesli vypadalo jako něco, co už někdo pozřel o chuti ani nemluvě. Z tohoto oběda nám bylo špatně celý den a do této restaurace už nikdy nevkročím.

  2. Před několika léty byla Vanilli docela pěkná. Nyní ne. Personál nějak vlažný až neochotný, jídlo nic moc a ceny vyšší. Také by to chtělo nějak renovovat interier.
    Na náměstí jsou příjemnější restaurace a určitě lépe vařící. A na body ? Dávám 4-5 z 10-ti.
    Josef

  3. Docela ráda jsem tam při cestě do Karviné zašla na italské palačinky. Před pár dny jsem se tam opět zastavila a bylo mi sděleno, že v době podávání obědů, tj. 11-14 hod., nepodávají jídla z jídelního lístku, ale pouze menu. Nikdy v minulosti jsem tuto informaci neslyšela, i když jsem tam chodívala vždy kolem poledne a že by tam bylo nějak moc hostů, to se opravdu nedalo říct.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *