Aquapark Babylon

Recenze Aquapark Babylon Liberec

Aquapark Babylon

Aquapark Babylon

Adresa: CENTRUM BABYLON, A. S., NITRANSKÁ 1, 460 12 LIBEREC
GPS: +50° 45′ 35.06″, +15° 3′ 7.43″
Webové stránky: Centrum babylon

Celkové hodnocení: 16 ze 20

Popis:
Jedná se o největší mimopražský krytý vodní areál v České republice ve stylu antických lázní. Můžete zde najít několik místností s různými vodními atrakcemi. Nechybí tady samozřejmě ani sauny a relaxační zóny. Celý aquapark je plný různých zajímavých zákoutí, takže můžete objevovat pokaždé něco jiného a každý si tu určitě najde to své. V saunách je pak možnost pronajmout si individuelně saunu Africana, což opravdu vřele doporučujeme, protože relaxace, pokud máte sami k dispozici saunu, vířivku a ledový bazének je opravdu skvělá 🙂

Atrakce a spužby: 9 z 10
Najdete zde různou nejen vodní zábavu. Ať už čtyři tobogány, space bowl, vodotrysky a gejzíry, perličkové koupele, mořská akvária s mořskou faunou, skluzavky, romantické jeskyně, divokou řeku, vodní iglú apod. V aquaparku můžete navšívit i wellness zónu, kde si můžete nechat namasírovat různé části Vašeho těla a to různými způsoby. Pokud dostanete žízeň nebo hlad, stačí si doběhnout do občerstvení v prvním patře, kde si určitě najdete něco, co vás zasytí nebo napojí.

FKK:
FKK je samozřejmě v sauně Africaně, kde si může chodit každý jak chce. Jednou za čas, zejména v zimních měsících, se v celém areálu koná tzv. „naturistická party“. To znamená, že je v celém objektu bezplavkový provoz a doprovodný program.

Přístupnost:
Centrum Babylon není možné v Liberci minout. Nejjednoduší cesta je ale pravděpodobně z dálničního přivaděče od Prahy.

Cena:
Jednorázový časově neomezený vstup je pro návštěvníka nad 140 cm – 320 Kč. Pokud přijdete později v průběhu dne, cena se nepatrně snižuje. Za rodinu zaplatíte 1050 Kč. Děti do 140 cm zaplatí jednorázový vstup 240 Kč. Pokud budete hosté hotelu Babylon máte vstup v ceně ubytování, a dokonce máte možnost navštívit aquapark již brzo ráno, kdy ještě není otevřený pro ostatní návštěvníky. Využili jsme a bylo to super, když máte takový obrovský komplex v podstatě „pro sebe“. Saunu Africanu si můžete pronajmout za 200 Kč na hodinu plus 50 Kč za každého návštěvníka.

Celkový dojem:
Na nás aquapark udělal velký dojem. Nejedná se o klasický monstrózní aquapark, má své kouzlo ve zvláštní architektuře a v různých zákoutích, ať už se jedná o jeskyně nebo vířivky apod. Děti zde určitě ocení tobogány, skluzavky a různé jiné atrakce. No a my dospělí si můžeme lehnout do vířivky a skvěle si zarelaxovat. Takže určitě nejméně jednou byste tento aquapark navštívit měli.

Rok návštěvy: 2012

One Comment
  1. Ideální je navštívit Babylon po pořádně lyžovačce třeba v Bedřichově, která je od Babylonu kousek. Člověk si zarelaxuje a vyčistí hlavu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *