Hospital Kuks

Recenze hospital Kuks

Hospital Kuks

Hospital Kuks

Adresa: Kuks
GPS: +50° 24′ 4.27″, +15° 53′ 25.26″
Webové stránky: www.hospital-kuks.cz

Celkové hodnocení: 8 z 10

Popis:
Hospital stojí na kopci naproti vesničky stejného názvu. Proto pokud sem přijedete, padne Váš zrak pravděpodobně jako první právě sem. Pokud vyrazíte z Kuksu nahoru k Hospitalu, nebudete litovat. Čím blíž budete, tím větší budou sochy Ctností a Neřestí. Po schodišti nahoru se pak dostanete na nádvoří a následně k pokladnám. Vybrat si můžete hned několik okruhů. Viz. ceník níže. My jsme zvolili Hospital a farmaceutické muzeum. V interiéru je vidět snaha o rekonstrukci a o zatraktivnění prohlídky pro návštěvníky. Navštívíte i lapidárium s originály soch Matyáše Bernarda Brauna, které jsou opravdu impozantní. Věhlas tohoto sochaře sahá až na Karlův most. To co ale každého zaujme nejvíce je určitě krásná barokní lékárna. Muzeum farmacie pak nabízí možnost výroby vlastních pilulek, zkoušky staré pokladny apod.

Přístupnost: 
Základem je dorazit do obce Kuks. Pak už prostě nejde minout. Stačí vydat se směrem k Hospitalu a cesta vás sama dovede.

Cena: 
Můžete si prohlédnout tři prohlídkové okruhy. Základem je Hospital (plné vstupné je 70 Kč, zlevněné je 50 Kč, rodinné pak 220 Kč). Na něj navazuje farmaceutické muzeum (plné vstupné je 40 Kč, zlevněné 30 Kč, rodinné pak 130 Kč). Třetím okruhem je hrobka (plné vstupné 30 Kč, zlevněné 20 Kč, rodinné 90 Kč)

Celkový dojem:
Hospital se nám líbil a to i přes to, že je na mnoha místech vidět, že zde, ostatně jako na všech památkách, chybí peníze. Při návštěvě rozhodně zajděte na oba námi navštívené okruhy. Pokud to počasí dovolí, zajděte i do tamní zahrady.

Poslední aktualizace: 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *