Obří akvárium

Obří akvárium Hradec Králové

Obří akvárium Hradec Králové

Obří akvárium Hradec Králové

Adresa:  Baarova 1663, Hradec Králové, ČR
GPS: +50° 12′ 16.66″, +15° 49′ 8.14″
Rozhlédněte se v okolí: Street View
Webové stránky:  www.obriakvarium.cz

Celkové hodnocení: 9 z 10

Popis:
Webové stránky uvádí, že se jedná o největší akvárko ve střední Evropě a tak jsme se nemohli dočkat. U vstupu nás čekala fronta, a to prosím mimo sezónu, takže jsme se opravdu nemohli dočkat. Po zaplacení vstupného jsme se dostali do první místnosti, kde byli ve vitrínkách různé kosterní pozůstatky ryb. Z této místnosti bylo možné zajít do místnosti se suvenýry. Tu jsme s odstupem pasovali jako nejhorší suvenýry ve střední Evropě. (pár kýčovitých hraček, pár rybiček na prodej – žádný magnet, žádná vizitka, turistická známka, prostě nic). Následně nám paní průvodkyně pověděla něco o akváriu a my se vydali nad něj, odkud jsme mohli pozorovat ryby pěkně shora. Potů už se šlo zase dolů a dostali jsme se do chodby, která byla vlastně tunelem v akváriu, ryby kolem volně proplouvali. To bylo moc pěkné, ale zdálo se nám dosti malé. Následně jsme se dověděli, že je to pořádně zkreslené, protože akvárium má skutečně obří rozměry, ale kombinace vody a materiálu na akvárium zmenšuje. V chodbě akvária jsem mohlo být tak dlouho, jak jsme chtěli. Dále bylo možné zajít do kavárny a promítací místnosti, kdy běží zajímavé filmy.

Přístupnost: 
Nejlepší je použít navigaci. Případně se řiďte orientačním značením. Po celém Hradci jsou cedule se směrovkami na akvárium.

Vhodné pro:
Rodiny s dětmi, ale i dospělé, případně pro školní výlety. Přeci jen je to obří akvárium a to se jen tak nevidí 🙂

Vstupné:
Za dospělého zaplatíte 120,- Kč, děti pak mají vstup za 80,- Kč. Příplatek za fotografování je 20,- Kč

Celkový dojem:
Je to krásný počin, asi splněný sen pana majitele. Je to moc pěkný pocit, projít se chodbou v akváriu. Líbili se nám i ryby a vše okolo. Paní průvodkyně byla milá a ochotná. Dojem ale zkazil obchůdek se suvenýry, je vidět, že se klade důraz na rybičky a nikoli na možnost vydělávat i na suvenýrech a podobně 🙂 Každopádně byste si návštěvu tohoto unikátu neměli nechat ujít.

Rok návštěvy:  2013

 

3 Comments
  1. Totalni zklamani z navstevy obriho akvaria jak nazyva majitel jedno z nejvetsich ve stredni Europe ma rozlohu coca 3m! Prvni co nas bouchlo do nosu PRI vstupu do obriho akvaria jsou toalety. Obchod kam vas pruvodce donuti zajit nestoji za nic a kavarna v prvnim patre je stejne tak smutna. Je MI lito ale Tuto atrakci rozhodne nedoporucuji.

  2. navštívil jsem s manželkou v pátek 28/10/16. průvodce byl mladý příjemný hoch ktery věděl co říká, nemám výtky, super zážitek. jen to vstupné… akvárium malé a toalety z doby socialismu nic moc

  3. Dobrýden byla sem v akváriu dnes asi po deváte. ten kluk tam byl i ted nechtěl mi prodat ryby cerne tlamovce které byli ve veselém akvariu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *