ZOO Dvůr Králové nad Labem

Recenze Safari ve Dvoře Králové nad Labem

Safari Dvůr Králové nad Labem

Safari Dvůr Králové nad Labem

Adresa: 544 01 Dvůr Králové nad Labem
GPS: +50° 26′ 1.62″, +15° 47′ 59.87″
Webové stránky:  www.zoodvurkralove.cz

Celkové hodnocení: 10 z 10

Popis:
Tato zoo není největší a není ani nejnavštěvovanější v zemi. Možná je ale nejznámější. A to hlavně díky safari. Dnes už je dotažené do detailu. Pokud přijedete autem, stačí podle směrovek dojet ke kase. Tam zaplatíte vjezdné a zároveň vstupné. To proto, abyste si mohli za jednu cenu projet safari a pak projít zbytek zoo. Poté už můžete vyrazit za zvířaty. S autem si můžete zastavit kde jen chcete, ale vystupovat smíte jen na na vytýčených místech. Velmi se nám také líbilo, že po projetí safari se můžete na okruh vydat ještě jednou a bez příplatku. Zvířata jsou na automobily zvyklá, a tak se vám může stát, stejně jako nám, že budete muset počkat, až zebra odejde z prostředku silnice, kde se přímo před vaším autem zastaví aby si něco promyslela :-). Po vyjetí ze safari zaparkujete na parkovišti a zbytek zoo projdete po svých. V této části jsou také obchůdky se suvenýry a několik restaurací.

Přístupnost: 
Pokud dojedete do Dvora Králové zprava nebo zleva, zepředu nebo zezadu, narazíte dříve či později na směrovky. Ty vás dovedou přímo na centrální parkoviště. Pozor, kolem zoo jsou parkoviště, které jsou za poplatek a nejsou součástí centrálního parkoviště v ceně vstupného.

Cena:
V ceně je vstupné, parkoviště a africké safari vlastním vozem a galerie obrazů Z. Buriana. Dospělí za vše zaplatí 230 Kč, děti 150 Kč, rodinné vstupné je pak 740 Kč. Do zoo můžete dokonce i se psem. Vstupné za vašeho pejska je 100 Kč. Pejsci nesmí jen do některých expozic

Celkový dojem:
My jsme si návštěvu pořádně užili. Oproti předchozím letům, kdy se na safari mohlo jen tzv. safaribusem, které bylo v zoo poměrně z ruky, jsme si projížďku autem náležitě vychutnali. Výhodou pak je, že ti, kteří do zoo přijedou jinak než autem, mohou využít onoho safaribusu jako kdysi. Pouze se za něj platí pár korun. Jednoznačně návštěvu doporučujeme všem. Pozor, SAFARI je v zimním období uzavřené, je tedy i jiný ceník:-)

Posledí aktualizace: 2014

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *