Zámek Vranov

Recenze Zámek Vranov

Zámek Vranov

Zámek Vranov

Adresa: ZÁMECKÁ 93, 671 03 VRANOV NAD DYJÍ
GPS: +48° 53′ 33.77″, +15° 48′ 37.43″
GPS parkoviště: +48° 53′ 50.99″, +15° 48′ 31.33″
Webové stránky:   www.zamek-vranov.cz

Celkové hodnocení: 8 z 10

Popis:
To, co si ze státního zámku ve Vranově určitě zapamatujete je jeho poloha. Když totiž uvidíte zámek tyčící se na skále, stane se to pro Vás do budoucna synonymem celého zámku. Pokud na zámek vyrazíte, zajisté si vzpomenete i na několik filmů, které se zde natáčeli. Například americký akční film XXX, nebo i kontroverzní skoropohádka Andělská tvář, to ovšem autoři zámek posadili k moři :-). Určitě stojí za zhlédnutí první prohlídkový okruh, zejména Sál předků je prostě nádherný. Prohlídkové okruhy jsou na zámku celkem čtyři.

Přístupnost: 
Pokud se chystáte z centra na zámek, stačí, abyste se drželi směrových tabulí. Motoristům nezbývá nic jiného, než zaparkovat na odstavném parkovišti a stejně jako pěší vyšláponout kopec k zámku.

Cena:
Základní vsupné pro první prohlídkový okruh je 130,- Kč, snížené pro děti, studenty a důchodce je 90,- Kč, rodinné pak 340,- Kč. Ostatní okruhy jsou o něco levnější. Kompletní ceník najdete TADY

Vhodné pro:
Vhodné pro všechny věkové skupiny, ale pozor je to do kopce a ještě tam mají „pár“ schodů 🙂

Celkový dojem:
Zjednodušeně řečeno, Vranov za návštěvu stojí. Z těch hradů a zámků, které jsme viděli (a že jich bylo hodně) patří rozhodně mezi ty lepší.

Rok návštěvy: 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *