Hrad Veveří

Recenze Hrad Veveří

Hrad Veveří zdálky

Hrad Veveří zdálky

Adresa: 664 71 VEVERSKÁ BÍTÝŠKA
GPS: +49° 15′ 24.02″, +16° 27′ 39.66″
Webové stránky: www.veveri.cz

Celkové hodnocení: 6 z 10

Popis: 
Tento hrad zaujme hlavně při pohledu zvenčí. Jedná se o zajímavou dominantu. Cesta je poměrně dobře značená, a tak není problém vyrazit sem. Co nás ale zarazilo, bylo vstupné na nádvoří. Tohle jsme snad ještě nikde nezažili. Samotný hrad je poměrně velký, a tak zde můžete strávit dost dlouhou dobu.

Přístupnost: 
Ze směru od Brna nebo do Brna doporučujeme vyrazit na přehradu. Odtud už je to coby kamenem dohodil. Pokud se dostanete od přehrady nad hrad, zaparkujete pár kroků od brány. Parkování je zdarma.

Ceny: 
Vstupné do areálu je za 20 Kč, snížené vstupné je za 10 Kč, pokud chcete jít na prohlídku hradu, pak zaplatíte 60 Kč, zlevněné je pak za 40 Kč. Na multimediální výstavu Tajemství templářské legendy hradu Veveří aneb (ne)zapomenutý život krajiny Brněnské přehrady zaplatíte 30 Kč.

Vhodné pro: 
Pro nenáročné milovníky historie. Doporučit můžeme i rodinám s dětmi.

Celkový dojem: 
Je to takové rozpačité. Zvenku nás hrad učaroval, zevnitř zklamal. Několik dílčích expozic, které mnohdy s hradem nemají moc společeného (napřiklad historie brněnské přehrady) a úplná nekoncepčnost nás rozladily natolik, že jsme ani nešli na prohlídku interiéru hradu. Vedení hradu se patrně snažilo zpřístupnit co nejvíce prostor a tak zde vznikly již zmiňované výstavy. Podle nás by ale méně znamenalo více :-).

Rok návštěvy: 2012

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *