Rozhledna Slunečná

Recenze rozhledna Slunečná

Rozhledna Slunečná Velké Pavlovice

Rozhledna Slunečná Velké Pavlovice

Adresa: Bořetice, na kopci nad obcí
GPS: +48° 54′ 19.11″, +16° 50′ 1.22″
Webové stránky: web Velkých Pavlovic

Celkové hodnocení: 9 z 10

Popis:
Rozhledna je na kopečku nad Velkými Pavlovicemi 225 m n. m. obklopená vinohrady. Nedaleko od ní pak vede i cyklostezka. Vyhlídková plošina rozhledny je 15 mentrů nad zemí. Rozhledna je postavena ze dřeva a kovu a její vrchol je částečně zastřešen. Pod ní se pak nachází prodejna suvenýrů, vinný sklípek a WC. Budovy jsou postaveny tak, aby připomínaly klasické moravské sklípky. Z vyhlídky je krásně vidět i nedaleká rozhledna Kraví hora.

Přístupnost:
Z centra Velkcýh Pavlovic směrem na Bořetice, po vyjetí z obce přejedete železniční přejezd a za ním je přesně 1 km značená odbočka vlevo do kopce. Autem přijedete až k rozhledně.
Tady je trasa z centra Velkých Pavlovic až k rozhledně. Ideální pro jízdu autem.

Vhodné pro:
Rodiny s dětmi, ale i dospělé, případně pro školní výlety.

Vstupné:
Vstupné se neplatí, rozhledna je přístupná po celý rok. V letních měsících je v provozu i stánek se suvenýry a vinný sklípek. Pro větší skupiny ale otevřou po dohodě kdykoli.

Celkový dojem:
Moc dobrý nápad a realizace ještě lepší 🙂 Rozhledna doplněná o WC a suvenýry, to se jen tak nevidí 🙂 Výhled je moc pěkný, opravdu to stojí za to. Bohužel i tady jsme se setkali se stejným nešvarem jako u rozhledny Na podluží. A to omladina, která zabere celé parkoviště a svou hlasitou hudbou dává najevo, že oni jsou ta doma… My jsme si ale nenechali návštěvu znechutit a navíc jsme ji doplnili o krátkou zastávku u Kaple sv. Urbana

Rok návštěvy: 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *