Žabí sklep

Recenze Žabí sklep Valtice

Žabí sklep

Žabí sklep

Adresa:  Zámek 1, 691 42 Valtice
GPS: +48° 44′ 13.97″, +16° 45′ 13.59″
Webové stránky: nejsou

Celkové hodnocení: 8 z 10

Popis:
Ve sklepě je nainstalována výstava mučících nástrojů. Je jich zde zhruba 50. Prohlídka Vám zabere několik desítek minut. Expozicí se prochází bez průvodce.

Přístupnost: 
Do Valtic nejlépe po dálnici D2 z Brna na Břeclav sjet na Podivín a pak přes Lednici do valtic. Dostanete se sem ale také ze směru od Mikulova nebo Břeclavi. Na zámku pak do zahrad, cesta do sklepa je dobře značená. Kolem dokola je pak zbudována síť cyklostezek.

Vhodné pro:
Vhodné spíše pro dospělé, dětem se některé popsané mučící nástroje špatně vysvětlují 🙂 My ale byli s dětmi a zvládli jsme to bez problémů 🙂

Celkový dojem:
Tak trošku „z vody uvařená“ expozice. Dnes návštěvníci očekávají multimediální expozice, tady jsou však jen ony mučící nástroje a to je tak vše… Stojí to za vidění, ale dle nás to chce ještě dopilovat 🙂

Rok návštěvy: 2012

One Comment
  1. Ahoj,
    Minulý týden jsme byli s partou ve Valticích na vinařské akademii. Byli jsme se v muzeu podívat.
    Tedy nevím jak vypadá expozice uvařená z vody:-)) ale tahle prohlídka byla překvapivě moc hezká.
    Myslím, že tato expozice je dokonalá v tom, že není multimediální. Nějaké obrazovky nebo něco jiného by vše jen zkazilo. Každý si může ppdle své fantazie udělat vlastní obrázek. Na nás to působilo velmi silně jako memento té doby. A podkreslující hudba to dokonale dotváří. My tam tedy byli bez dětí, takže vysvětlování nebylo nutné ale celkový dojem velmi podařená výstava bez kýčů a vymožeností moderní techniky, která by celkový dojem jen zkazila. Za naši skupinu velké poděkování a ještě nutno podotknout, že texty u exponátů, to je emotivní čtení. Málokdy se vidí tak povedená výstava.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *