Salon vín

Recenze Salon vín Valtice

Salon vín - nabídka

Salon vín – nabídka

Adresa: Zámek 1, 691 42 Valtice
GPS: +48° 48′ 45.97″, +14° 18′ 49.18″
Webové stránky:  www.salonvin.cz

Celkové hodnocení: 10 z 10

Popis:
Jedná se defacto o přehlídku 100 nejlepších vín daného ročníku. Návštěvníci mohou okusit všechna vína buď sami nebo společně se sommeliérem. Na své si zde přijdou jak zkušení degustátoři vín, tak obyčejní milovníci tohoto božského nápoje. Samozřejmostí je možnost ochutnat různá slámová, ledová a podobná vína. Při vstupu návštěvníci obdrží skleničku a případně i košík na vybraná vína. V salonu totiž můžete vína, která vám budou chutnat zároveň nakupovat.

Přístupnost: 
Základem je dorazit na zámek do Valtic. Pak už záleží jen na Vás, zda vyrazíte rovnou do salonu nebo nejdříve na prohlídku, která je samozřejmě spojená i s návštěvou salonu vín.

Cena:
Volná degustace v délce 90 minut vás přijde na 355 Kč. Pokud si chcete degustaci spojit s velkým prohlídkovým okruhem zámku Valtice, zaplatíte 419 Kč. Pokud Vám nestačí 90 minut degustace, pak si zaplatíte 499 Kč, za které můžete volně degustovat po dobu 150 minut. Můžete také degustovat za pomoci automatického výdejníku, kde se cena pohybuje již od 100 Kč (nabíjíte si jakýsi kredit), ale zde už nám to trochu připomíná automaty na mléko apod. Můžete také využít řízenou degustaci, což je ochutnávka se sommeliérem, kde je cena 150 Kč (6 vzorků) nebo 260 Kč (9 vzorků). Takže si můžete opravdu zvolit svého vlastního favorita v degustaci.

Celkový dojem:
Salon vín ČR je prostě jedinečný. Každý kdo sem vejde na první pohled pozná, že má co dočinění s kvalitními víny. Jen je třeba mít na paměti, že i víno stoupá do hlavy a tak je nutné myslet na zadní vrátka. Pokud máte rádi víno, určitě zajděte. Ostatně kde byste jinde hledali stovku luxusních vín na jednom místě.

Rok návštěvy: 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *