Restaurace Valtická rychta

Recenze restaurace Valtická rychta Valtice

Restaurace Valtická rychta jídlo

Restaurace Valtická rychta jídlo

Adresa: MIKULOVSKÁ 165, VALTICE
GPS: +48° 44′ 34.61″, +16° 45′ 21.05″
Webové stránky: www.valtickarychta.cz

Celkové hodnocení: 6 z 10

Personál: 
Personál se na první pohled jevil jako milý a vstřícný, nicméně na pohled druhý, mírně nekoncepční až zmatený a hlavně zcela neprofesionální. Při poloprázdné restauraci jsme zasedli až ke třetímu stolu, protože dva předchozí byly neuklizené. Perlou bylo to, že jsme neobdrželi krokety objednané k jednomu z jídel, čehož si obsluhující dámy sice všimly, ale přinesly je po zhruba deseti minutách bez omluvy, jako by se nechumelilo. Zajímavé je, že servírce nepřišlo divné, přinést hlavní jídla minutku po předkrmu a řešit, kam že položí talíře, když máme ten předkrm :-).

Prostředí: 
My jsme zasedli do venkovních prostor, jde v podstatě o klasickou zahradní restauraci, respektive pergolu. Tomu odpovídají i židle a stoly. Zarazil nás však doslova bordel na jednom ze stolů. Na několika místech politý ubrus, nesklizené sklo od předcházejících hostů. Vnitřní prostory restaurace jsme nenavštívili, tak snad příště.

Jídlo: 
Z jídel jsme ochutnali Rumpsteak a la Valtická rychta s bramboráčky.bso Personál nám jej doporučil jako steak z vysokého roštěnce. Na úvod je nutno podotknout, že steak byl připraven bleskurychle. Na povrchu dost tvrdý, ale jinak v pořádku. To je ale vše, co bylo tak akorát. Jídlo bylo podlité jakousi UHO (univerzální hnědou omáčkou), která připomínala olejovou vanu. Navíc obsahovala nepochopitelnou směs ingrediencí – olivy, žampiony, cibuli, jakousi zeleninu… Možná potajmu pěstují ve Valticích na rychtě olivy, když je ten steak a la Valtická rychta :-). Další z objednaných jídel byl smažený sýr se šunkou. Na něm se nedá nic zkazit, a tak i zde byl v pořádku až na ty krokety, kterých jsme se dočkali až za patnáct minut. Třetím jídlem byly kuřecí prsíčka se žampiony a porkem. Ani tady nechyběla jakási UHO, opět z větší části složená z oleje. V podstatě se jednalo o identickou omáčku, jako v případě steaku, jen z ní někdo povytahoval ty olivy :-). To nejlepší nakonec – respektive na začátek :-). Předkrm byl ze všech jídel absolutně nejlepší. Šlo o sýrový hříbeček s topinkama. Byl nápaditý a opravdu chutný.

Ceny: 
Ceny by byly přiměřené, kdyby jídlo bylo, tak jak být mělo. Hlavní jídlo do 200,- Kč, přílohy kolem 30 Kč.

Celkový dojem: 
Tato restaurace je vyhlášená svou kuchyní, ale ti kteří podlehnou mámení, budou rozhodně zklamaní. Nejhorší je, že jsme od několika přátel zpětně dozvěděli, že ani oni nebyli spokojeni. Z vyhlášené restaurace se stává vyhlášený průšvih :-(. Jak ale poznamenal kamarád, možná jsme se jen netrefili na směnu a jindy by bylo vše v pořádku. Jenže u nás to jindy hned tak nebude….

V létě roku 2014 jsem restauraci navštívili znovu a po nahlédnutí do jídelního lístku jsem si ze zdvořilosti objednali pití a mazali jinam.. Tohle opravdu neeee

Rok návštěvy: 2014

One Comment
  1. Dobrý den,
    byli jsme zde 8.3.2015 a musíme moc pochválit. Vynikající jídla za přijatelnou cenu.
    Všem doporučujeme.
    Jaromír Tesař, Úvaly u Prahy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *