Plže – vinné sklepy

Recenze Plže – vinné sklepy

Plže vinné sklepy Petrov

Plže vinné sklepy Petrov

Adresa: Plže, Petrov
GPS: +48° 52′ 42.14″, +17° 16′ 19.17″
Webové stránky:nejsou

Celkové hodnocení: 9 z 10

Popis:
Tyto vinné sklepy jsou opravdovou chloubou Petrova. Některé prý pamatují i 15. století. Je zde několik uliček, které jsou tvořené čistě těmito sklepy. V sezóně zde funguje i vinotéka. Na „náměstíčku“ je pódium a „tancplac“, kde se konají různé akce. Celkem je zde, tuším, 80 těchto překrásných staveb.

Přístupnost:
Do Petrova můžete třeba cestou z Hodonína na Uherské Hradiště. Z Hodonína je to 15 km. Jakmile vjedete do Petrova, hledejte odbočku vpravo přes koleje, pokud přes ně přejedete, jste de facto na místě. Jednoduché, že? 🙂 Pro Ty, kteří mají rádi netradiční cestování – můžete přijet i lodí, a to po Baťově kanále, například od Výklopníku.

Cena:
Vstupné se zde neplatí, vyplatí se ale vzít nějakou kačku na vínko 🙂

Celkový dojem:
Je to moc krásné místo, tak si každý představuje sklepy na Moravě. V podstatě stačí, když se zde zastavíte a jen si to projdete. My vřele doporučujeme 🙂

Rok návštěvy: 2014

One Comment
  1. Krásné prostředí romantických a kouzelných historických sklípků, dokreslené teplým letním počasím, opravdu parádní podívaná. Bohužel to má i svá negativa, vinař ze sklípku číslo 49 vám nenabídne klasickou ochutnávku, ale nacpe vám rovnou celou lahev, bez výkladu o víně a tím ztratí celá cesta svoje kouzlo. Naštěstí tam jsou i jiní vinaři, aby to zachránili.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *