ATC Merkur

Recenze ATC Merkur Pasohlávky

ATC Merkur

ATC Merkur

Adresa: 691 22 PASOHLÁVKY
GPS:+48° 54′ 7.96″, +16° 34′ 32.92″
Webové stránky:  www.kemp-merkur.cz

Celkové hodnocení: 38 z 60

Popis:
Jeden z největších kempů jižní Moravy, umožňující různé typy ubytování. Je zde centrální náměstíčko s mnoha obchody a restauracemi. Celková úroveň kempu je spíše průměrná. Leží u jedné z Novomlýnských nádrží, přičemž uprostřed jsou dvě menší nádrže, nazývané laguny. Výhled na vodní hladinu a hlavně vrcholky Pálavy z něj také dělá jeden z nejmalebnějších. Pláže jsou udržované a čisté, zato s vodou je to věčný boj. Obecně platí, že laguny jsou čistší než velká nádrž – viz. fotogalerie.

Personál: (6 z 10)
Na recepci příjemný přístup a náladu nezkazila ani poměrně dlouhá řada u vchodu. Trochu pobaveně jsme se dívali na „tvrdé hochy“ hlídající výjezd, o to příjemněji nás překvapila milá paní při našem odjezdu, stojící na jejich místě, která dokázala i vtipkovat.

Atrakce a služby: (7 z 10) 
V kempu si můžete vybrat z velkého množství stánků s rychlým občerstvením, restaurací a obchodů – cokoli jste zapomněli doma, určitě tu pořídíte. Problémem je jen absence bankomatu. Kemp pro svoje návštěvníky nabízí možnost sportovního vyžití, pořádá pravidelné kulturní akce a také nezapomněl na nejmenší v podobě dětských hřišť. Samozřejmostí je koupání, i když ke konci léta, přes snahy povodí a správců, obvykle spíše pro otrlé. Nicméně aktuální informace o stavu vody najdete na několika informačních vývěskách. Svézt se můžete i na tobogánu. Za poplatek si zde můžete půjčit šlapadlo. Je tu několik hřišť na různé sporty. Součástí je i letní kino. V sezoně zde najdete i kolotoče. Vjezd je umožněn dvěma branami, u jedné z nich je i recepce. Hned za recepcí je nově postavená Archeologická výstava – Římané na Mušově. Byli jsme pouze v jedné místnosti, kde bylo pár vykopávek a prodejna suvenýrů. Možná je tam i něco více, ale to musíme vyzkoumat až příště. Na to tam ale bylo v době naší návštěvy hrozné horko.

FKK:
U menší laguny je naturistická pláž, která je velmi čistá. Je označena tabulkou FKK.

Přístupnost:
Do kempu je možné přijet ze tří stran – od Břeclavi, Brna a Znojma. Do kempa je za poplatek možné jednorázově vjet vozidlem, nebo jej zdarma můžete projet na kole.

Ceny: (8 z 10)
Osoby od 13 let – vstupné 70 Kč, děti od 5 do 13 let – vstupné 40 Kč, pokud chcete jet autem, pak za něj zaplatíte 40 Kč.

Ubytování: (6 z 10)
Ubytovat se můžete v chatkách, které kemp pronajímá, či zde zaparkovat svůj karavan nebo postavit stan. Na místech pro karavany je samozřejmostí možnost připojení ke zdroji elektrické energie.

Sociální zařízení: (5 z 10)
Těch je zde, v závislosti na velikosti kempu, několik. Skládajících se z WC, sprch a umývárny, kde je možné také za poplatek využít teplou vodu a plotýnkový vařič.  Na WC je k dispozici toaletní papír, mýdlo na umytí rukou byste zde ale hledali marně – zásobníčky na zdi zejí prázdnotou. Některé ze sociálních zařízení by si již zasloužilo modernizaci.

Vhodné pro:
Kemp je vhodný pro méně naročné klienty, klid zde najdou rodiny s dětmi nechybí však ani zábava pro mladé.

Celkový dojem: (6 z 10)
Kemp je průměrný, ale je zde snaha o posun dále. Výhodou je možnost jednorázového vstupu nebo vjezdu na koupání popř. za zábavou. Určitě je to místo pro skvěle strávenou letní dovolenou, ať už chcete zůstat u vody, nebo vyrážet na výlety třeba na kole. Nočního klidu si tady sice moc neužijete, ale na to jsme my, kempaři, přece zvyklí, ne? 😉

Rok návštěvy: 2014

by 4Pé a Iva Krátká

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *