Rozhledna Na Podluží

Recenze Rozhledna Na Podluží Nový Poddvorov

Rozhledna na Podluží

Rozhledna na Podluží

Adresa: Nový Poddvorov
Mapa: +48° 51′ 46.16″, +16° 58′ 1.98″
Celkové hodnocení: 8 z 10

Popis:
Rozhledna připomíná naftovou věž. Je celá z kovu a pokud vyrazíte do obce, nemůžete ji minout. Zajímavostí je, že se neplatí vstupné a stavba je dokonce přístupná 24 hodin denně. Celkově má výšku 30 metrů a její vrchol se nachází 300 metrů nad mořem. Pokud vyšlápnete zhruba 150 schodů naskytne se Vám pohled na široké okolí lužního lesa, Pálavu a Lednicko-valtický areál. Při dobré viditelnosti lze v dálce zahlédnout vrcholky slovenských Karpat, slovenskou i českou část Bílých Karpat nebo Chřiby.

Přístupnost:
Ve vesnici se stačí podívat kolem seba a obvykle rozhlednu ihned objevíte. Stojí totiž nad samotnou obcí. Do Poddvorova pak nejsnáze ze silnice Břeclav Hodonín, nebo z dálnice D2 Brno – Břeclav sjet do Velkých Bílovic.

Cena:
Vstupné se neplatí, rozhledna je zcela zdarma.

Celkový dojem:
Rozhledna vypadá moc pěkně, potíž mají ale lidé se strachem z výšek. Její konstukce je totiž ze železa a schody jsou z ocelových roštů. Je tak stále vidět dolů, a to nedělá dobře i některým odvážnějším jedincům. Přístupnost rozhledny nonstop je pak jedna věc, místní omladina „prudící“ na lavičkách pod věží, je věc druhá… Možná by stálo za to, aby se toam občas vypravil někdo, jako správce a tento nešvar vyřešil… Jinak super atrakce, stojí za to vidět 🙂

Rok návštěvy: 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *