Kozí hrádek

Recenze Kozí hrádek Mikulov

Kozí hrádek

Kozí hrádek

Adresa: Kozí hrádek, Mikulov
GPS: +48° 48′ 34.41″, +16° 38′ 17.90″
Webové stránky: www.mikulov.cz
Celkové hodnocení:  8 z 10

Popis:
Kozí hrádek je vlastně bývalá dvoupatrová dělostřelecká tvrz. Dnes se na jednom ze tří kopců v Mikulově proměnila ve vyhlídku, ze které máte město jako na dlani. Kolem samotné věže je prostor upraven jako odpočinková zóna se spoustou zeleně. Doslova nadosah je pak Židovský hřbitov s obřadní síní.

Přístupnost:
Pokud dorazíte do Mikulova, ideálním „odrazovým můstkem“ je náměstí. Odtud můžete na zámek, na Svatý kopeček, nebo jen tak brouzdat městem. Po směrovkách odtud za necelých dest minutek vycházkovou chůzí dojdete i na Kozí hrádek. Pravda, je to trošku do kopce, ale za ten výhled to stojí.

Cena:
Vstupné je doslova symbolické. Dospělí platí 20 Kč, děti a studenti 10 Kč. Děti do 6 let pak neplatí vůbec nic.

Celkový dojem:
Stojí to za to. Nenáročný výlet, který můžete „spáchat“ za jedno odpoledne. Samozřejmě doporučujeme alespoň obstojné počasí. Není třeba žádná velká viditelnost, protože pokud chcete vidět do opravdové dálky, musíte vystoupat na Svatý kopeček. Přesto to tady stojí za to. Jednak pro ty, kteří nemohou na vyšší kopeček, jednak pro ty, kteří chtějí vidět centrum Mikulova z větší blízkosti. Když už budete v těchto končinách, nezapomeňte navštívit i tamní Židovskou obřadní síň se hřbitovem. Zejména hřbitov Vás ohromí svou rozlehlostí. Navíc se ve městě můžete stavit i na obědě, nebo večeři. My doporučíme restauraci Hotelu Marcinčák.

Rok návštěvy: 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *