Zámecký park Lednice

Recenze Zámecký park Lednice

Zámek Lednice

Zámek Lednice

Adresa: Zámek 1, Lednice
Mapa: +48° 48′ 5.22″, +16° 48′ 20.61″
Webové stránky:  více provozovatelů

Celkové hodnocení: 10 z 10

Popis:
Je několik možností, jak poznat park zámku Lednice a jeho stavby. Samozřejmě se dá všechno poctivě projít po svých. Je také možné na některých úsecích využít přepravu koňskými povozy a lodičkami. Pokud návštěvník nezná, cestuje nekoncepčně a zaplatí víc, než by musel. My vám nabízíme trasu, díky které poznáte větší část zámeckého parku a využijete téměř všechny lákadla, která se vám zde nabízejí. Jedná se o kombinaci chůze, jízdy koňským povozem a lodičkou. Ze zámku je třeba vydat se k Janovu hradu. Tato cesta je dlouhá přes 4 km a my vám doporučujeme použít koňský povoz. Následně můžete navštívit Janův hrad, jeho okolí i interiéry. Po jeho prohlídce se lodí dostanete k Minaretu. Cesta pěšky je dlouhá 7 km, loďka vás tam pohodlně dopraví za 45 minut. Po vylodění je to k Minaretu pár desítek metrů. Rozhodně doporučujeme výšlap nahoru, rozhled je k nezaplacení. Po prohlídce se pěšky vyjdejte k zámku, využijte cestu přes ostrovy, tzn. pokud budete mít Minaret za zády, vydejte se vpravo. Tato cesta je dlouhá zhruba 2 km.

Přístupnost: 
Nejdříve se musíte dostat pod zámek k Maurské vodárně, tady nasednete na koňský povoz, ale pozor, musíte nasednout před překročením mostu, tedy přímo u Maurské vodárny. Povoz za mostem jezdí k Minaretu. Z Janova hradu pak loďkou z přístaviště v rohu areálu. Není možné přehlédnout. Cesta zpět vás dovede opět k Maurské vodárně.

Cena:
Koňský povoz stojí pro dospělého 100 Kč, pro děti (3-15 let) 50 Kč. Vstupné na Janohrad záleží na druhu okruhu. Loďka pak stojí 140 Kč pro dospělého a 70 Kč pro dítě.

Celkový dojem:
Je to paráda. Za relativně málo peněz si užijí jak dospělý, tak děti a navíc využijete téměř všechny možnosti vyžití v zámeckém parku. Celá trasa Vám zabere maximálně jedno odpoledne. Pokud nepůjdete do interiéru Janova hradu, můžete být za 3, 5 hodinky zpět. My rozhodně tuto trasu doporučujeme všem návštěvníkům areálu. No a pokud se chcete po parku jen tak projít, věřte že je veřejnosti přístupný po celý rok.

Rok návštěvy: 2014

2 Comments
  1. také bych jela s přítelem hned i na pobyt ale kde na to brát a nekrást jsem invalidní důchodce

  2. Tato památka jistě stojí zato. Léta se na ní chystáme a vzhledem k tomu, že v tomto roce mne čeká výročí 20 let, kdy se velmi aktivně věnuji památkám, věřím, že to díky Lednici bude nezapomenutelné výročí!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *