Skleník zámku Lednice

Recenze Skleník zámek Lednice

Skleník zámek Lednice

Skleník zámek Lednice

Adresa: Zámek Lednice
GPS: +48° 48′ 5.45″, +16° 48′ 25.12″
Webové stránky: www.zamek-lednice.com

Celkové hodnocení: 9 z 10

Popis:
Skleník je součástí Lednického zámku, který je od roku 1997 zapsán na seznamu světového dědictví Unesco. Jedná se o úžasný architektonický skvost. v době kdy byl skleník vybudován se jednalo o úplný zázrak. Ve skleníku, který je zevnitř snad ještě větší než při pohledu zvenčí najdete stovky různých rostlin, nechybí ani jezírko s rybičkami.

Přístupnost: 
Pokud do Lednice dorazíte autem, je v podstatě jedno, na kterém parkovišti zastavíte. Ze všech vedou cesty k zámku. Hned vedle zámku se pak nachází skleník.

Vhodné pro:
Na své si přijdou určitě hlavně ženy. Těm přece jenom ty kytičky říkají víc. Vidět by ale měli všichni milovníci přírody. Samozřejmě milovníci architektonických skvostů dorazit musí.

Vstupné:
Vstupné je pro dospělé 60 Kč, pro děti, studenty a důchodce 40 Kč.

Celkový dojem:
Nezbývá než se nechat ohromit. Když uvážíme o jak starou stavbu jde, nedá se než kulit oči. A to nemluvě o stovkách nádherných rostlin, které rostou ve skleníku. Výhodou je že se dá do skleníku chodit téměř celoročně. Pokud do perly jižní Moravy zavítáte, určitě skleník neopomeňte. Dá se říct, že za málo peněz, získáte hodně muziky.

Rok návštěvy: 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *