Minaret

Recenze Minaret Lednice

Minaret Lednice

Minaret Lednice

Adresa: v zámeckém parku Stáního zámku Lednice
GPS: +48° 48′ 50.96″, +16° 48′ 45.89″
Rozhlédněte se v okolí: Steet View
Webové stránky: www.zamek-lednice.com

Celkové hodnocení: 10 z 10

Popis:
Minaret má hned několik nej. Jednak je to nejstarší rozhledna v republice a jednak patří mezi nejvyšší minarety v neislámských zemích. Už na první pohled Vás zaujme a málokdo odolá pokušení dostat se až nahoru. Podle tradice při jeho stavbě vyjel až na vrchol minaretu desátník jezdeckého oddílu na koni, aby dokázal dělníkům, že se nemusí bát lézt na lešení, že je pevné.  Útroby minaretu pak ukrývají i několik překrásných místností.

Přístupnost:
K minaretu se dostanete několika způsoby, cesta autem je ale zapovězena. Takže zbývá možnost vyrazit pěšky, na voze taženém koňmi, nebo loďkou. Pozor, v zámeckém parku je zákaz jízdy na kole. V případě že si chcete prohlédnout celý areál, doporučujeme kombinaci zámek – povoz – Janohrad – loď -minaret – cesta pěšky – zámek. Poznáte tak všechny atrakce, které park nabízí za „rozumnou“ cenu.

Vhodné pro:
Vhodné pro všechny věkové skupiny 🙂

Vstupné:
Dospělí 40 Kč, snížené vstupné 20 Kč.

Celkový dojem:
Je to prostě paráda. Stavba, kterou nikde jinde neuvidíte. Snad jen lidé se strachem z výšek mohou mít s minaretem problém. Pokud do Lednice zamíříte, rozhodně se sem vydejte.

Rok návštěvy: 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *