Janohrad

Recenze Janův hrad – umělá zřícenina u zámku Lednice

Janův hrad Lednice

Janův hrad Lednice

Adresa: Zámek 1, Lednice
GPS: +48° 48′ 16.77″, +16° 49′ 57.51″
Webové stránky: www.januv-hrad.cz

Celkové hodnocení: 9 z 10

Popis:
Hrad je součástí Lednicko-valtického areálu. Byl již postaven jako umělá zřícenina. V současné době je pro návštěvníky přístupný na dvou prohlídkových trasách. Na nádvoří se pak často pořádají kulturní akce. Celá zřícenina je pak romanticky obklopena vodou a krásnou přírodou. Je často vyhledávaný snoubenci jako místo pro jejich svatební obřad.

Přístupnost: 
Je asi málo objektů, které můžete navštívit tolika různými způsoby z mnoha stran. Autem dojedete až k hradu pokud odbočíte ze silnice mezi Lednicí a Podivínem – tady pozor je zde sice zákaz, ale návštěvníci hradu mají výjimku – viz. dodatková tabulka. Na kole pak například ze směru od Lednice, Podivína či Břeclavi, tady pozor v zámeckém parku platí zákaz jízdy na kole. Můžete dojet i lodí a to od zámku, Minaretu nebo z přístaviště v Břeclavi. Přiveze Vás sem i koňský povoz a to ze stanoviště od Maurské vodárny. Samozřejmě můžete dojít i pěšky. Je to zhruba 4 kilometry.

Cena:
Vstupné je stejné pro oba okruhy a to 60,- Kč pro dospělého, 30 Kč pro děti, důchodce a invalidy, rodinné vstupné je 160 Kč.

Celkový dojem:
Tento salet rozhodně stojí za vidění. Když už ne zevnitř, tak zvenčí určitě. Zejména v kombinaci s návštěvou zámku a Minaretu zde doslova na návštěvníky dýchá romantika. Doporučujeme i návštěvu při konání kulturních akcí. V areálu hradu pak najdete i dvě občerstvení.

Rok návštěvy: 2014

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *