Apollo – lednický rybník

Recenze Apollo – lednický rybník

Apollo chrám

Apollo chrám

Adresa: mezi Břeclaví a Lednicí
GPS: +48° 46′ 59.84″, +16° 49′ 23.13″
Webové stránky: Nejsou

Celkové hodnocení: 6 z 10

Popis:
Přírodní koupaliště které se však potýká s obvyklým problémem a to je kvalita vody. Výjimečným jej dělá Apollonův chrám, který tvoří dominantu kopce přímo nad pláží. Místo se stalo i neoficiální nudapláží – nebo spíše nudaopalovištěm 🙂 Chybí zde sociální zařízení a občerstvení. V letošním roce – tj. 2012 jsme ale zaznamenali změny. Tráva je posečená, zmizelo i rákosí ze břehu a díky tomu vznikla jakási pláž. Dokonce to vypadá, že se připravuje občerstvení. Kvalita vody byla také nečekaně dobrá.

Atrakce a služby:
Jedinou vodní atrakcí je zde skluzavka, kterou však nedoporučujeme raději používat. Také je zde „kurt“ a houpačka pro děti. Bohužel vše odráží bývalý lesk tohoto místa…

FKK:
Částečně ano, v místě se obvykle bez plavek opaluje, do vody se ale většinou chodí v plavkách.

Přístupnost: 
Na rybník narazíte při cestě z Břeclavi do Lednice. Zaparkovat můžete na neplaceném parkovišti, naproti místnímu kempu. Odtud už je to jen „pár“ kroků. U parkoviště také máte poslední možnost se občerstvit případně navštívit onu místnost, kam i císař pán chodil pěšky.

Cena:
Vstupné se zde neplatí.

Celkový dojem:
Potencionálně zajímavá lokalita, kterou však trápí kvalita vody, cyklistická stezka, která prochází přímo po travnaté pláži a také nezájem podnikatelů. Troufáme si tvrdit, že pokud by někdo oživil zdejší občerstvení, mohlo by se místo stát docela oblíbené. Jak to tak vypadá naše předchozí slova někdo vyslyšel a tak se možná dočkáme brzo nápravy.

Rok návštěvy: 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *