Café Fara

Recenze Café Fara Klentnice

Adresa: Klentnice 166, 692 01 Klentnice
GPS: +48° 50′ 37.50″, +16° 38′ 40.74″
Webové stránky: www.cafefara.cz

Celkové hodnocení:38  z 50

Personál: (7 z 10)
V době našeho příchodu byla kavárna plná. Obsluhoval nás pán, který rozhodně nepatřil mezi profesionály. Občas to vypadalo, že šel jen kolem a rozhodl se majitelům vypomoct. Přesto jsme dostali to, co jsme si objednali. Rozhodně by to ale chtělo někoho, kdo zdejší prostředí doplní a ne podtrhne.

Prostředí: (10 z 10)
Skvělý nápad, skvěle provedeno, zajímavost v každém rohu. Uděláno z objektu bývalé fary. Oceňujeme i prodej vlastních suvenýr a potravin včetně nápojů (např. meruňkové pivo Fara).

Jídlo: (8 z 10) 
Dali jsme si zde hlavně pití. Horké čokolády, kávy, meruňkové pivo a domácí limonádu. Ochutnali jsme i malinový dort. Zajimavý byl hlavně tím, že v něm byly jahody. Jeho chuť byla průměrná či spíše podprůměrná. Tady je třeba ještě hodně zabrat. Nápojům nebylo co vytknout.

Ceny: (6 z 10) 
Kavárna těží ze své polohy. Je široko daleko jediná. Vzhledem k tomu, že je na místní poměry hodně vysoko, zavedli majitelé patrně vysokohorskou přirážku.

Celkový dojem: (7 z 10) 
Tady je to tak padesát na padesát. Zajímavé prostředí, zajímavé nápoje. Naproti tomu pak nezdařené zákusky a ceny vysoko nad průměrem. Vzhledem k tomu bychom se dlouho rozmýšleli, zda sem ještě zajdeme.

Rok návštěvy: 2012

 

4 Comments
 1. Byli jsme v Cafe fara v sobotu 4.5.2013. Bylo skoro plno, káva byla výborná.
  Jinak nic moc, dali jsme si nějaký farní koláč údajně se sýrem a domácí šunkou. Dostali jsme úplně normální zeleninový nákyp, pod názvem koláč bychom si asi představovali spodní část nějaké těsto a potom náplň. Chuťově do bylo dobré. Výběr sladkostí vpodstatě žádný, pokud nebereme
  těch pár dortů, které najdeme v každé cukrárně. Navíc to co jsme si dali
  moc dobré nebylo. Mám dojem, že v začátku se prezentovali domácími
  buchtami a různými koláči apod. Tím to bylo jiné a zajímavé.
  Cenově jsou ale na úrovni, je tam draho, sezení nemožné, kdo má sedět
  na železných židličkách, které studí??. Slušná kavárna by již dávno měla
  zakoupené aspoň obyčejné podsedáky, lepší kavárna by měla k dispozici
  deky, tak jak je to běžné např.v Brně. Celkový dojem je, že dělají vše pro zisk, názvy jídel jsou jak někde v Alcronu, vůbec se ke stylu místa a vyba-
  vení nehodí.
  Prostě využívají polohy a návštěvnosti oblasti. Škoda, mohli být originální,
  tak jsou jen odvar lepších podniků /cenově se ale snaží je rychle dohnat/.
  Byli jsme tam ještě s přáteli, máme všichni stejný
  názor. Byli jsme velmi zklamaní. .

 2. CO BYLO BYLO
  Kdysi dávno to bylo kouzelné místo,ale dnes čekáte 15 minut za provazem servis mizerný stoly 4 volné chaos a zmatek obsluhy je přímo děsný lidi překračují provaz při příchodu i odchodu jako cvičené opičky číšník co vás usazuje nikde :(neskutečná drzost po dalších 5 minutách tudíž už po 20minutách vás konečně pustí ke stolu který vidíte z vrchu celou dobu prázdný. Neschopnost číšníků je pořád stejně mizerná nepamatují si jednoduché objednávky nosí polévky které chladnou dříve než pití kuchaři mají nevkusné narážky na každou ženskou která projde ubohé a hrají si na vysokou gastronomii ale jídlo je nemastné neslané už tam NIKDY NEJDEME!!! DOPORUČUJI MIKULOV ANEBO PAVLOV.

 3. U vchodu se majitel ujistil, že jdeme něco pojíst, jinak nevím, jestli by měl stůl.
  Ceník venku nebyl (proč asi?), vevnitř na školní tabuli rukou napsané polední menu asi tak třikrát předražené. Jinak ale dobrý marketinkový tah. Například obvyklé nápoje, včetně piva nemají, protože by jí nemohli prodávat za 70 Kč. Zato domací limonádu ano. Takže hrušková domácí limonáda připomínala neslazenou šťávu z kompotu navíc zředěnou vodou. Předkrmy z obyčejných surovin stály přes 120 Kč, skromné porce hlavního chodu okolo 240 Kč. Vše připomínalo spíše degustační menu. Poměr cena / výkon opravdu špatné.
  Ale když ve vesnici na jinou hospodu nenarazíte, pak to dopadá takto.
  Vedle v Pavlově jsme se pak dozvěděli, že Café fara prý splňuje minimálně 3 nej:
  nejdražší, v největší prdeli světa a věčně narváno 🙂

 4. Návštěva kavárny 1. 8. 2015. Po příchodu jsme čekali 5 minut za řetězem (nebo provazem) než si nás konečně někdo všiml. Mezitím několik zájemců odešlo. Poté přišel jeden ze zaměstnanců, který nám velice arogantním způsobem oznámil, že budeme muset 10 nebo 15 minut čekat, ale že jsou i zákazníci, kteří čekají i delší dobu. To nám pochopitelně stačilo a odešli jsme. Pokud máte chuť zažít arogantní chování personálu, pak rozhodně
  „doporučuji“. Naštěstí jsou v okolí místa, kde jsou vstřícní, ochotní, s výbornou kuchyní -Mikulov, Vrbice, Valtice atd.
  Nemyslím si, že si musíme nechat líbit chování personálu jak za doby socialismu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *