Restaurace Porta da Terra

Recenze restaurace Porta da Terra

Restaurace Porta da Terra - candát

Restaurace Porta da Terra – candát

Adresa: Masarykova 1018, 664 42 Modřice
GPS: +49° 8′ 2.39″, +16° 36′ 54.42″
Webové stránky: www.portaterra.cz
Rozhlédněte se po okolí: Street view

Celkové hodnocení: 47 z 50

Personál: (9 z 10)
Pan číšník byl na jedničku s hvězdičkou. Opravdu jeden z nejlepších, jaké jsme na svých cestách potkali. Dokonce zvládl bravurně i nešvar všeho obsluhujícího personálu – zapálil nám svíčku na stole 🙂 Jediná výtka směřuje ke kuchyni… Výkřiky typu: to si děláš pr..l a podobně jsou v restauraci slyšet jako přes amplion 🙁 Pan číšník rozhodně za plných deset bodů, celkově s kuchařem je to pak na devět…

Prostředí: (10 z 10)
Restaurace je moc pěkná, taková nepřeplácaná, přesto útulná. Dost nám připomínala restauraci La rivolta v Hodoníně. Vše parádně upravené a čisté.

Jídlo: (9 z 10) 
Jídelní lístek nabízel menší množství pokrmů, než bývá zvykem v našich restauracích, ale to je spíše pozitivum, než negativum. Celý jsme ho pro Vás nafotili do fotogalerie, protože v době naší návštěvy ještě nebyl na webových stránkách podniku. My jsme si dali předkrm v podobě husí paštiky na fazolovém lůžku. Paštika fantastická, zato fazolky byly tak trošičku nedodělané. Dále jsme si objednali grilovaného candáta s gratinovanými bramborami a kuřecí plátek s ořechy a šunkou. Doladili jsme to teplou omáčkou z pravých hřibů. Candát byl dobrý, ale dost se drolil, nedržel tvar. Výborné byli brambory, stejně jako steakové hranolky – ale opět, ty druhé jmenované nebyly tak teplé, jak mají být. Co se týká kuřete a omáčky – naprostý luxus. Šunka byla však dost tvrdá, chtělo to o pár minut dříve z ohně 🙂 každopádně, i přes těchto pár „kosmetických vad“ to bylo jedno z lepších jídel, které nabízí restaurace v republice.

Ceny: (9 z 10) 
Celkem jsme včetně pití (dvě sklenky vína, bonaqua a cappy s vodou) zaplatili 761 Kč. Což není málo, ale dá se říct, že ani přehnaně moc.

Celkový dojem: (10 z 10) 
My jsme se sem dostali v podstatě náhodou, když jsme šli z Wellness Modřice. Oboje je totiž v jednom domě. Určitě se sem ještě vrátíme a ochutnáme jiná jídla z nabídky. Je to ten typ restaurace, který si nehraje na lepší hospodu, ale opravdu lepší je. Klidně sem člověk může zajít jen na skleničku a bude mu fajn. Jediné co nám tam trošičku nesedělo, byla nabídka pizzy, přeci jen si lepší restaurace nemá hrát na pizzerii. Ale majitel asi ví co dělá a co hosté žádají 🙂

Internet  Wifi ano 🙂

Rok návštěvy: 2013

Omluva za fotografie, bohužel to mobil „nezvládl“ a my neměli klasický foťák…

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *