Břeclav město

Recenze Břeclav město

Pěší zóna Břeclav

Pěší zóna Břeclav

Adresa:  BŘECLAV, Česká republika
GPS: +48° 45′ 36.13″, +16° 52′ 51.63″

Celkové hodnocení: 5 z 10

Popis:
Město se hrdě nazývá brána Lednicko-valtického areálu. Ano to je pravda. Problém je v tom, že vyjma té brány v tom městě moc zajímavých věcí nenajdeme. Mezi ty zajímavější se snad řadí synagoga a kostel v místní část Poštorná. Ve městě je také zámek, ale vzhledem k jeho neutěšenému stavu ho zde snad raději nebudeme zmiňovat. Máme-li se poohlédnout po dalších pro turisty atraktivních místech, nesmíme opomenout lodní přepravu z města na Janův hrad. V městě pak najdeme krytý bazén, koupaliště, zimní stadion apod.

Přístupnost: 
Strategické polohy města si všimli již drážní plánovači a proto zde vznikl důležitý dopravní uzel. Dnes město leží defacto na hranici tří států, což je velmi výhodné. Není tedy problém sem vyrazit z Rakouska, Slovenska, nebo České republiky. Paradoxně jsou hlavní města Rakouska i Slovenska mnohem blíže, než hlavní město Praha.

Vhodné pro: 
S jistou dávkou cynismu se dá říct, že město není vhodné ani pro své obyvatele. Opak je však pravdou. Vyžití zde najdou jak obyvatelé tak turisté. Pro ně je ovšem rozhodně zajímavější lokalitou samotný lednicko-valtický areál.

Celkový dojem:
Město žije. Snaží se i držet lidové tradice. vzhledem k absenci důležitých památek pak láká spíše na levnější ubytování než v samotném LVA. Co se turismu týká, tímto je odkázáno spíše na nenáročné klienty.

Rok návštěvy: 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *