Rozhledna Kraví hora

Recenze Rozhledna Kraví hora – rozhledna blízko recesistické Spolkové republiky Kraví hora

Rozhledna Kraví Hora

Rozhledna Kraví Hora

Adresa: Bořetice, na kopci nad obcí
GPS: +48° 55′ 42.80″, +16° 50′ 48.84″
Webové stránky: web obce Bořetice

Celkové hodnocení: 9 z 10

Popis:
Rozhledna nese název po nedaleké Kraví hoře, která se zřejmě nejvíce proslavila recesistickou Spolkovou republikou Kraví hora, jež byla původně „klasická“ vinařská oblast, jakých je na jižní Moravě několik. Samozřejmě je zde také velké množství kvalitního vína. Ale zpět k rozhledně. Jedná se o 12 metrů vysokou dřevěnou stavbu. Má celkem čtyři patra, přičemž to horní je zastřešené. Výhled je na všechny světové strany, při dobrém počasí může člověk vidět desítky kilometrů daleko. Pod rozhlednou jsou i lavičky a také „boží muka“, která jsou postavena současně s rozhlednou.

Přístupnost:
Z Kraví hory možno pěšky nahoru, po značené cestě tzv. po svých 🙂 neboli pěšky. Autem z centra Bořetic směrem na Kraví horu a následně odbočit z hlavní cesty u Stavebnin vpravo a pořád do kopce.
plán cesty z Bořetic autem

Vhodné pro:
Rodiny s dětmi, ale i dospělé, případně pro školní výlety.

Vstupné:
Vstupné se neplatí, rozhledna je přístupná po celý rok.

Celkový dojem:
Pěkný počin místních obyvatel. Rozhlednu postavili „na památku“ vítěztví obce v soutěži Obec roku v roce 2005. Díky ní je zde, vyjma Spolkové republiky, další atrakce. Bohužel by bylo třeba vyčlenit i někoho, kdo se o rozhlednu bude starat, neb se z okolí stává malé smetiště, byť v duchu moravských tradic, skladiště lahví od vína 🙁

Poslední aktualizace: 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *