Zámek Český Krumlov

Recenze zámek Český Krumlov – perla Jihočeského kraje

Vltava Český KRumlov

Řeka pod zámkem v Krumlově

Adresa: Zámek 59, Český Krumlov
GPS: +48° 48′ 45.97″, +14° 18′ 49.18″
Webové stránky:  www.zamek-ceskykrumlov.eu

Celkové hodnocení: 10 z 10

Popis:
Jedná se o jeden z nejznámějších a zároveň nejnavštěvovanějších zámeckých komplexů v České republice a potažmo i v Evropě. Samotný zámek je dominantou města, která se rozhodně nedá ani přehlédnout ani minout. To, že se tyčí nad Vltavou ještě umocňuje jeho majestátnost. Interiéry zámku je možné prohlédnout na dvou okruzích. Dále je možné navštívit věž, ale to už bez průvodce. V areálu zámku je ještě lapidárium. Místní atrakcí číslo jedna je zámecké divadlo. Vzhledem k tomu, že jej denně může navštívit pouze několik desítek návštěvníků, bývá problém vůbec sehnat lístky. Ale pozor, toto je divadlo je barokní. Legendární točna je jinde v zámeckém parku. Samotný zámecký park ale stojí také za návštěvu. Vévodí mu obrovská kašna. Do zahrady je možné se dostat přes několikapatrový most, ze kterého je krásný výhled, ale který je patrně krásnější při pohledu z podzámčí.

Přístupnost: 
Samozřejmě nejdříve musíte do Českého Krumlova. Následně pak na zámek, který nemůžete opravdu přehlídnout. Parkoviště určená pro návštěvníky zámku jsou dobře značené.

Cena:
Dospělí zaplatí za prohlídku 1. okruhu 150 Kč, děti a studenti 80 Kč, senioři pak 100 Kč. Rodinné vstupné vás vyjde na 360 Kč. Na 2. okruhu zaplatí dospělí 130 Kč, děti a studenti 60 Kč, senioři 80 Kč. Rodinné vstupné stojí 300 Kč.

Celkový dojem:
Zámek je tak rozsáhlý, že jej není možné se všemi službami, které nabízí důkladně prohlédnout za jeden den. Když k tomu přidáme nádherné město, je třeba si vyčlenit hned několik dní. Věřte, že vám Krumlov tak učaruje, že se sem budete chtít vrátit.

Poslední aktualizace: 2013

2 Comments
    • Ano, taky si to myslíme. Musíme se tam ještě vypravit, prozkoumat ho detailně, abychom Vám sem mohli přidat naše postřehy 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *