Ulcinj město

Ulcinj město – recenze

Ulcinj Černá Hora

Ulcinj Černá Hora

Adresa: Ulcinj, Černá Hora
GPS město: +41° 55′ 27.98″, +19° 12′ 13.98″
GPS parkoviště Stari Grad: +41° 55′ 31.16″, +19° 12′ 6.46″
GPS parkoviště město: +41° 55′ 48.37″, +19° 12′ 45.16″
Celkové hodnocení: 9 z 10

Popis:
Město je poslední černohorskou destinací před hranicí s Albánií. To je znát na životním stylu a fungování většiny obyvatel. Díky levným drahým kovům můžete v desítkách zlatnictví nakoupit relativně levně šperky. Po celý den, ale zejména večer ožívají desítky ochodů či obchůdků, barů a restaurací. Svým ruchem město připomíná třeba Sutomore. Tady je však atmosféra obohacena o staré město, které se tyčí nad přístavištěm. Ve městě je pak také slavná pláž s černým pískem. Je dlouhá několik kilometrů a rozhodně stojí za návštěvu.

Přístupnost:
Do města se z celé Černé hory dostanete směrem na Albánii. Nejjednodušší cesta vede po pobřeží od Baru či Budvy.

Vhodné pro:
Vhodné pro ty, kteří chtějí užívat koupání i nakupovaná. Klidu i zábavy. Město je dost členité, jednu chvilku jsme u moře, druhou pak destíky metrů nad ním. Komu se navečer nechce odpočívat, může brouzdat městem, nebo nakupovat. Všude mnoho apartmánů a hotelů.

FKK:
Jeden z místních hotelů má přímo  naturistickou pláž, ta je zdarma přístupná všem návštěvníkům, na klasické pláži se sem tam vidí i „nahoře bez“. Město má dokonce Ženskou pláž, kam mají muži přísně vstup zapovězen. Na ní je prý léčivý pramen.  Zhruba 10 km od města je i jediné naturistické středisko v Černé Hoře – ADA Bojana.

Celkový dojem:
Město Vám učaruje svou atmosférou. Kilometry dlouhá pláž s černým pískem je doslova jako z katalogu na luxusní dovolenou. Díky příjemným cenám se zde i dobře nakupuje. A bonus, milovníci „luxusního“ zboží zde nakoupí i jakožeznačkové věci – a místní prodavačky Vám s hrdostí řeknou, že to není žádný šmejd z Číny, ale kvalitní práce z Turecka 😀

Poslední aktualizace: 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *