Sutomore město

Recenze město Sutomore

Sutomore - šlapadlo

Sutomore – šlapadlo

Adresa: Sutomore, Černá hora
GPS: +42° 8′ 15.59″, +19° 3′ 8.14″
Webové stránky: nejsou

Celkové hodnocení: 8 z 10

Popis:
Jedná se o poměrně rušné letovisko. Ve dne jsou plné téměř všechny pláže, najdete tu hlavu na hlavě. Noční život má dvě fáze. Nejdříve se zaplní promenáda se stovkami stánků a po setmění spustí hned několik diskoték. Hudba je pak slyšet na kilometry daleko až do jedné hodiny ranní. Ve stáncích nakoupíte na naše poměry levně, dobře se zde najíte a suvenýrů můžete přivézt plný kufr. Některé hotely mají své vlastní pláže, na některých naopak najdete slunečníky a lehátka k pronájmu. Pláže jsou upravované a také čisté. To co zde však nenajdete, jsou koše a toalety. Tohle zkrátka černohorci zatím neřeší. Nicméně každý den ráno jsou pláže opět čisté a odpadky až na výjimky zlikvidované.

Přístupnost: 
Sutomore se nedá minout. Pokud přijedete z kterékoli strany k moři, vždy přes toto městečko budete projíždět.

Vhodné pro: 
Toto letovisko je vhodné pro nenáročné klienty. Líbit se zde bude zejména těm, kteří se po nocích rádi baví a kterým nebude vadit již zmiňovaný noční život. Ani přes den se nejedná o klidné letovisko.

FKK: 
FKK je možné na kraji Sutomore FKK pláži na mysu Ratac. V samotném letovisku není zvykem ani opalování „nahoře bez“, nicméně není zakázáno a občas se tak i děje 🙂 My jsme pak využívali FKK kemp v nedalekém Ulcinju

Celkový dojem:
My jsme byli opravdu spokojeni. Sice i nás obtěžoval zvuk diskoték, ale v globále to nebylo až tak hrozné a na dovolené stejně nechodíte spát se slepicemi :-). Pozitivem je i možnost výletů do blízkého okolí a to jak lodí, tak autem nebo autobusem s cestovkou (místní či tou, co vás dovezla). My doporučujeme místní cestovky, ostatní jsou zbytečné drahé. Trochu nám zde vadily přeplněné pláže, nicméně kousíček od města se dají najít malé, intimnější místa, kde si můžete i dobře zašnorchlovat a svoje místečko si tu určitě najdete.

Rok návštěvy: 2013

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *