Kraljičina Plaža

Recenze Kraljičina Plaža

Adresa: z pevniny nedostupné, mezi Čanjem a Budvou, Montenegro
GPS: +42° 9′ 50.77″, +18° 59′ 20.63″

Celkové hodnocení: 5 z 10

Popis:
Podle pověsti na této pláži přespala královna. Podle skutečnosti bychom toto nepřáli ani úhlavnímu nepříteli. Turistický průvodce uvádí, že se jedná o jednu z nejkrásnějších pláží. Realita je však úplně jiná. V průběhu dne loď za lodí vyplivává na tuto pláž desítky opalování chtivých lidí. Jenže dvě třetiny pláže zabírají lehátka se slunečníky k pronájmu, ve zbylé třetině se pak tísní stovky lidí. Pokud si nepřivezete vlastní slunečník, zažijete pocit ztraceného turisty na Sahaře. Z pláže není úniku, je totiž dostupná pouze lodí. Z různých míst na pobřeží jezdí pravidelné vodní taxi za nízký poplatek. Ale pozor, pokud se nevracíte lodí, kterou připlujete, zaplatíte i cestu zpět. Cesta tam i zpět však stojí za to. Vede kolem pobřeží, kde jsou krásné útesy a zákoutí. Přímo na pláži je hrubší písek a kameny a velmi čistá voda. Najdete zde také občerstvení, jeho kvalitu jsme však nevyzkoušeli, vzhledem k tomu, že jsme se snažili první lodí dostat zpátky do „civilizace“ 🙂

Přístupnost:
Pláž je přístupná pouze z moře a to trojím způsobem. Již zmiňovaným lodním taxi, lodí na výletě z Baru do Budvy nebo vlastní lodí. Pokud jste zdatní plavci, můžete i doplavat :-).

Vhodné pro:
Pláž je vhodná pro ty, kteří se chtějí celý den opékat a vydrží u moře několik hodin na jednom místě.

FKK:
Koupání bez plavek se na této pláži nepraktikuje. Občas si některá z žen sundá horní díl plavek. Nicméně je takových pramálo. Proti Chorvatsku, kde je „každá druhá“ žena na nahoře bez, je to zde zatím spíše raritou.

Celkový dojem:
Pláž je opravdu hezká a také hodně čistá. Průzračná je i voda. Nás ale neohromila, spíše vyděsila. Jasné ale je, že to může někomu vyhovovat. Podle nás si místní z krásného místa udělali snadné místo k přívýdělku.

Rok návštěvy: 2012

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *