Hotel Zlatná Obala

Receze Hotel Zlatná Obala Sutomore

Adresa: E851, Sutomore, Černá hora
GPS: +42° 7′ 36.75″, +19° 3′ 53.00″
Webové stránky: www.inexhoteli.com

Celkové hodnocení: 20 ze 60

Popis:
Jedná se o hotel s 53 bungalovy. Některé jsou umístěny přímo u moře, jiné jsou rozesety v blízkém okolí. I když se na vlastních webových stránkách hotel označuje za 3*, skutečnost je rozhodně jiná. Dá se polemizovat o 1, maximálně 2*. Bungalovy jsou hodně staré, vybavení snad ještě starší. Hotel je situován ve svahu, všude km jdete, jdete vždy do kopce, v horším případě po schodech. Součástí je recepce u hlavní cesty a jídelna. Nechybí ani menší bar a terasa pro animační programy.

Personál: (2 z 10)
Personál je případ sám pro sebe. Typičtí černohorci. Znudění, unavení už při příchodu do práce. Hlavně když po nich nic nechcete. Například u stolu na jídlo nám pokaždé chyběly dvě židle. Servírka nám oznámila vždy s úsměvem, že si máme vzít u vedlejšího stolu. Každodenně chyběly malé lžičky, první den nám je přinesla, druhý den nám ukázala, ve kterém šuplíčku si je máme vzít. Pravdou je, že tato slečna byla asi extrém, ale i tak to dostatečně dokresluje pracovní tempo zdejších pracovníků. Obdobný problém jsme totiž měli s uklízečkami.

Prostředí: (9 z 10)
Hotel leží v překrásném prostředí hned blízko moře. Nutně ale potřebuje rekonstrukci. Zastaralé bungalovy jsou už na ostudu. Záchod spojený se prchou, které však chybí závěs, bez okna pouze s malým vetráčkem, to je něco.

Služby hotelu: (2 z 10)
Kromě recepce a baru nenabízí hotel v podstatě vůbec nic. Pokud tedy nebereme za službu úklid přilehlé pláže, nebo půjčování ventilátorů na pokoje za poplatek. Na internetové připojené v celém areálu předem zapomeňte.

Jídlo: (1 z 10)
Jídlo se dá shrnout do jednoho slova: KATASTROFA. To co jsme měli v rámci polopenze se snad dalo nazvat i hnusem. Je jasné, že člověk hlady neumře a že si v malé nabídce vždy něco vybere, ale proboha proč? Vždyť by mohli uvařit z místních surovin levně a dobře. Další perličkou pak je, že vetšina pokrmů byla studená, anebo alespoň polostudená. Fascinovala nás nemožnost objednat si jakékoli pití u večeře. Rádi bychom si jej zaplatili, ale nešlo to. Každý měl nárok jen na vodu zdarma. Vše funguje bufetovým stylem, ale ráno nabídne servírka výběr mezi kávou, mlékem a čajem. Na požádání pak vždy doleje. Pokud budete mít štěstí, budete mít i na stole cukřenku, pokud ne, budete odkázaní na malou loupež u stolu vedlejšího.

Vybavení pokojů: (2 z 10)
Hrůza. Vše staré a zanedbané. Viz záchod a toaleta. Úklid spíše neprobíhá. Na cestu si tak rozhodně přibalte desinfekci… O televizi či klimatizaci si nechte jen zdát. Pravdou je, že je v areálu pár bungolovů zrekonstuovaných, takže tam bude situace snad lepší.

Celkový dojem: (4 z 10)
Maximálně nenároční klienti si budou libovat, jak za málo peněz pořídili ubytování i se stravou. My ovšem čekali alepoň trošičku více. Patříme mezi ty, kteří se v hotelu jen vyspí a pak jezdí po výletech, nebo se koupou, ale touhle nebylo ani na to přespání. Poslední dny jsme dokonce chodili do nedaleké restaurece na normální jídlo. To co nabízela zaplacená jídelna jsme znali dost dobře a tak jsme se tam ani nehrnuli. Dalším mínusem je diskotéka zhruba 3 km od hotelu. Zvuk se nese přes moře, a tak do 1 hodiny ráno prostě spíte nebo spíše nespíte s rachotem „ruchu nočního života“. Bonusem pro nás byla poloha bungalovu u moře, ráno vás probouzí šplouchání vln… Pozor na schody, lidé s pohybovými potížemi a s dětmi v kočárku by si měli najít jiný hotel. Nepříjemně nás pak rozladila i častá absence teplé vody. Sprchovat se ve studené, to je dost i na otužilce. Výborné jsou delegátky od Kovotouru, ty jsou na místě denně a poradí v případě nesnází. My tedy doporučujeme pobyt v některém ze stovek apartmánů a stravování v restauracích. Za dvě Eura je k mání například snídaně v jedné z restaurací, za 6 Euro pak jíná nabízí obědové menu.
+ Některé z apartmánů jsou přímo u moře
+ Relativně klidné místo
+ Pobyt je velmi levný
– Velmi nízká úroveň ubytování i stravy
– Noční hluk z diskoték
– Flegmatický až nepříjemný personál

Rok návštěvy: 2012

2 Comments
  1. Zcela se ztotožňuji s touto recenzí a to doslova.Absolvovali jsme pobyt letos v červnu a stav je stejný.Nižší cena neomlouvá nedůstojné podmínky na dnešní dobu.Za stejnou cenu,ale mnohem větší komfort pořídíte kdekoli jinde!

  2. Místo jsme navštívili asi v roce 2006 a vidím, že se NIC nezměnilo! Možná k horšímu.
    Jen bych chtěl upozornit případné návštěvníky, ať se při dopoledním koupání pečlivě koukají, co v moři plave! A nejsou to pouze igelitové sáčky.
    Na třetí fotce z pláže, je vidět kopec.Na ten jsme se synem vyšli (do poloviny je to o boty, neboť na celou veřejnou pláž jsou asi 4 kadibudky) a při pohledu ze skály, jsme se nestačili divit! Do moře tam ústí kanalizace, podle průměru a průtoku asi z celého města. No a ta hnědá skvrna se krásně stáčí kolem skály právě k plážím.
    Sám za sebe a svoji rodinu mohu prohlásit že tam už nikdy nevkročíme a moc jsme si přáli, aby už byl konec!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *