Centrální pláž v Sutomore

Centrální pláž Sutomore

Sutomore - pláž

Sutomore – pláž

Adresa: centrum Sutomore
GPS: +42° 8′ 18.00″, +19° 2′ 56.01″
Webové stránky: nejsou

Celkové hodnocení: 7 z 10

Popis:
Jedná se vlastně o hlavní pláž celého městečka. Táhne se od jeho začátku ze strany od Baru, hned od hotelu Zlatna obala až po skaliska ve směru na Budvu. Celkem měří necelé dva kilometry. Povětšinou se jedná o oblázkovou, poměrně dobře udržovanou pláž. Bývá však natřískaná od začátku až po konec. Některé její části pak spravují místní plážové bary, takže se často ozývá i hudba. Mezi poskytované služby patří půjčovna lehátek a slunečníků a také půjčovna šlapadel a lodí. Po celý den pak na několika místech nabírají lodě své pasažéry na plavbu na Kraljičinu plažu. Velké množství barů a různých restaurací nabízí samozřejmě i jídlo a pití.

Přístupnost:
Stačí přijet do Sutomore a vydat se k moři, nemůžete minout.

Vhodné pro:
Vhodné pro ty, kteří mají rádi povalování se u moře na půjčených lehátkách, nebo bez nich s tím, že Vám občas Vaši deku pošlape někdo, kdo už si nemá kam stoupnout, natož lehnout. V podstatě se dá říct, že si zde užijí hlavně mladí, ostatně to platí pro celé Sutomore.

FKK:
Koupání bez oděvu se zde téměř nepraktikuje, jen občas se objeví žena nahoře bez. Nejbližsí FKK je u misu Ratac, ale to opravdu nedoporučujeme, no a pak zhruba ve 30 km vzdáleném Ulcinju, kde je u hotelu Albatros FKK pláž nebo na FKK kempu Ada Bojana.

Celkový dojem:
Tato pláž je opravdu jen pro skalní příznivce opalování a koupání. Pro takové, kteří ráno přijdou a večer odejdou. Pokud totiž přijdete později, svou deku asi už nerozložíte. Hodně se rozmáhá koupání místních mladých, kteří si zde užívají své prázdninové volno. Diskotéky pak frčí až do pozdních hodin. Ostatně to je také věc, kterou ne každý snese. Po moři se šíří zvuk diskoték skoro tak, jako byste byli přímo na místě. Našteští ale vše končí poměrně brzy v noci. Naopak luxusní jsou večerní nákupu na plážové promenádě. Jsou zde stovky stánků s různým zbožím, od jídla a pití až po suvenýry. V globále se nám zde líbilo, ale na koupání jsme jezdli jinam…

Rok návštěvy: 2012

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *