Monastir Morača

Recenze Monastir Morača

Klášter Morača

Klášter Morača

Adresa: Monastir Morača, Černá Hora
GPS: +42° 46′ 4.68″, +19° 23′ 29.87″
Webové stránky: Celkové hodnocení: 8 z 10

Popis:
Další ze známých černohorských klášterů. I tento je srbské pravoslavné církve. Je však o něco méně známější, než jeho, do skály vytesaný „bráška“ Ostrog. Přestože není tak impozantní, je na něm cosi kouzelného. Jednak je to klid, který zde najdete, jednak je to spousta zeleně, kterou v Ostrogu nemají a jednak je to blízkost řeky Morača, která dala klášteru název. Ta se totiž nachází v úzkém kaňonu, do kterého jsou po cestě překrásné výhledy. Tento klášter je i méně zkomercionalizovaný, uvnitř najdete jen malinký obchůdek, kde si můžete koupit svíčku, a zapálit ji přímo v chhrámu.

Přístupnost:
Základem je dojet do hlavního města Černé Hory – do Podgorici. Následně pak nahoru proti proudu řeky Morača – klášter nemůžete minout…

Cena:
My jsme vstupné neplatili, jen jsme si koupili svíčky, abychom podpořili toto zajímavé místo.

Celkový dojem:
Je to mnohem více důstojné místo, než již zmiňovaný monastir Ostrog, tam to vypadá jako na Karlově mostě v Praze. Ticho a klid umocňují atmosféru tohoto místa. zejména věřící si zde užijí své 🙂 Bonus navíc je parádní cesta, když jedete po březích řeky, která vytváří nádherné přírodní scenérie..

Poslední aktualizace: 2014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *