Stari bar

Recenze Stari bar Černá Hora

Stari Bar - rozhled

Stari Bar – rozhled

Adresa: STARI BAR, ČERNÁ HORA
GPS parkoviště: +42° 5′ 32.76″, +19° 7′ 58.60″
Webové stránky: Nejsou

Celkové hodnocení: 8 z 10

Popis:
Jedná se o starou část města u velkého přístavního města Bar. Nejznámější je pak pevnost a také tisíc let starý strom – Stara Maslina. Prvně jmenovaná je překrásná pevnost, která však byla zničena při zemětřesení a do které se můžete za útratu jednoho Eura vstupného podívat. Nám se líbila i samotná cesta k pevnosti, která je lemována velkým množstvím obchůdků. Za návštěvu ale podle nás nestojí Stará Maslina, ale o tom více na jiné stránce :-).

Přístupnost: 
Pokud míříte po pobřeží Černé Hory, ať už tam či zpět :-), pojedete přes Bar. Odbočka na Stari Bar je pak velmi dobře značená. Horší je to s jednotlivými turistickými zajímavostmi. Tam to buďto dohledáte, nebo se zeptáte. Místní vždy rádi poradí.

Vhodné pro:
Všechny, kteří jen nechtějí ležet u moře. Tady si najde to své rodina s dětmi, milovník historie, i nákupů chtivý turista :-).

Celkový dojem:
Byli jsme mile překvapeni. Čekali jsme jen ruiny, ale výhledy z pevnosti a možnosti nákupů se nám velmi líbily. Tisíc let starý olivovník ale do itineráře své příští návštěvy nezařadíme.

Rok návštěvy: 2011

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *