Stara Maslina

Stara maslina Bar

Stará maslina

Stará maslina

Adresa: BAR, MONTENEGRO
GPS: +42° 4′ 48.58″, +19° 7′ 45.03″
Webové stránky:  nejsou

Celkové hodnocení: 4 z 10

Popis:
Ve všech turistických průvodcích je zmínka o hodně starém stromu, dokonce starém až tisíc let. Pokud neodoláte stejně jako my a vyrazíte na obhlídku tohoto „skvostu“, nebudete po přečtení této recenze tak udivení jako my po návštěvě. Jedná se totiž o prostor obehnaný plůtkem, do kterého se dokonce vybírá i vstupné :-D. Pokud zaplatíte, po pár krocích za pokladnou narazíte na olivovníky, jejichž základ tvoří onen starodávný strom. Po chodníčku jej můžete obejít a nafotit. A to je vše. Až na jednu želvu, která u olivovníku žije 🙂

Přístupnost: 
K Maslině nejlépe dorazíte z Baru, pokud se vydáte na Stari Bar. Tam už je několik informativních cedulí, které Vás na místo dovedou. Značek ovšem není moc, takže se nebojte poptat místních. Rádi poradí.

Vhodné pro:
Vhodné pro milovníky přírody. Pokud do Starého Baru pojedete, určitě se zastavte, ale nepočítejte s nějakou nádherou.

Celkový dojem:
My byli dost zklamaní. Několik tisíc let starý strom působí spíše odumřele, a výběr vstupného tomu dal pověstnou korunku. I když to bylo jen pár euro za celou rodinu, vypadalo to podle hesla, vydělat na všem co jde. Pokud se sem vydáte, rozhodně doporučujeme spojit s výletem na Stari Bar.

Rok návštěvy: 2012

One Comment
  1. Dobrý den. do Cerné Hory jezdíme pravidelně a moc se nám tam líbí. U staré masliny jsme byli ještě,než byla oplocena. Tato maslina je vzácná svým stářím-měla by pamatovat,nebo byla vysazena za doby,kdy se narodil Ježíš. Oplotili ji proto,aby znemožnili vandalství.Lidé si tady toho bohatství nevážili a nechali své děti po ní lozit a ulamovat větve a dospělí zase odhazovali nedopalky z cigaret,až jednoho dne se pod ní vznal ohen a málem uhořela. Naštěstí se ji podařilo uhasit.Proto si ji ted chrání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *