Skadarske jezero

Skadarské jezero Černá Hora

Skadarské jezero - výletní loď

Skadarské jezero – výletní loď

Adresa: SKADARSKE JEZERO, ČERNÁ HORA
GPS: +42° 16′ 21.48″, +19° 7′ 24.66″
Webové stránky:  nejsou

Celkové hodnocení: 3 z 10

Popis:
Pro milovníky přírody zajisté velmi lákavá turistická atrakce. Jezero je dokonce tak velké, že protíná dva státy. Větší část ale leží na území Černé Hory. Turistický průvodce pak říká, že zde najdete překrásnou přírodu i několik historických sídel.

Přístupnost: 
Pokud jste v Černé hoře u moře, stačí vyrazit směrem do vnitrozemí. Jezero je tak velké, že se zkrátka nedá minout. My jsme vyrazili k Virpazaru, na jezero ale můžete i z Bobovište nebo z jiného místa na březích jezera.

Vhodné pro:
Zejména pro milovníky přírody.

Celkový dojem:
Tohle je pro nás další velké zklamání. Celá Černá Hora Vás zve na jezero a když tam přijedete, tak zjistíte, že jde vlastně jen o další příležitost, jak získat z turistů peníze. My jsme si vybrali výjížďku lodí za rostlinami a ptáky. Zdálky jsme zahlédli několik tvorů,kteří připomínali ptáky a jako bonus jsme měli tisíce leknínů, či co to vlastně plavalo v té vodě :-). A to bylo vše. Přes hodinu jízdy a v podstatě k ničemu. Jako bonus nám nabídli možnost koupání v jezeře. Asi netuší, že turisti do Černé hory jezdí obvykle k moři :-). Obdobně jsme se spálili na výletě po Limském zálivu v Chorvatsku. A tak na výlet rozhodně doporučíme jinou lokalitu v Montenegro

Rok návštěvy: 2012

2 Comments
  1. Zřejmě jste neobjevili ta správná místa,která stojí za to vidět! My jsme kopírovali Skadarské jezero po uzké silničce autem.Směem z Virpazaru na Ostros.Jsou tam nádherné vyhlídky na jezero. Mužete i sjet dolu do vesničky a dát si rybu. Nebo po cestě koupit domácí víno.Tato oblast je známá kvalitním vínem.také narazíte na krásný les-kaštanový,kde se kolem pasou ovečky a pobíhají oslíci,kteří se moc rádi nechají hladit.

    • Přesně tak,také jsme to absolvovali.Nádherné výhledy na jezero až do Albánie.Je tam nová panoramatická silnice se spoustou odpočivadel a info.tabulemi.Je dlouhá 115km.Příští rok se tam vrátíme.Černá hora je nezapomenutelná.Máme ji sjetou celou.Milena

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *