Bar město

Recenze Bar město

Bar město - přístav - válečná loď

Bar město – přístav – válečná loď

Adresa: Bar, Černá Hora
GPS: 42.111273,19.085719
Celkové hodnocení: 7 z 10

Popis:
Jedná se o přístavní město. Najdete zde tudíž lodě, a to i velké lodě. Vyplouvají odsud totiž trajekty do Slovinska, Itálie a Řecka. Samozřejmě zde najdete i pláž. Ta je oblázková, je poměrně široká a také docela dost dlouhá. Ale bývá opravdu přeplněná. Moře zde není tak průzračné jako v jiných letoviscích, ve kterých není přístav. Podél moře vede klasicky promenáda lemovaná palmami, kde můžete najít několik stánků s občerstvením, se suvenýry nebo věcmi do vody. Ale stánky ožívají hlavně večer, kdy tu začínají točit i kolotoče. Těch tu najdete několik a jsou hlavní atrakcí večerního Baru. Ve dne se můžete kochat i pohledem na hory, které majestátně shlíží na ruch města. Nedaleko od Baru je Stari Bar, což je původní historické město.

Přístupnost:
Do města se dostanete jednoduše, je značeno. Směrem od Sutomore najdete po pravé straně obrovské parkoviště, které je přímo u pláže. Parkovné se zde nevybíralo, i když někdy v minulosti asi ano, dle stavebních úprav.

Vhodné pro:
Koupání určitě pro všechny, kromě těch, kteří mají rádi klid :-). Procházka večerním Barem bude skvělá hlavně pro děti, vzhledem k množství „pouťových“ atrakcí.

Celkový dojem:
Město za návštěvu určitě stojí. Pokud budete bydlet v okolí, zajeďte ho zkusit i ve dne na koupání a procházku, i večer na promenádu. Ale v Černé hoře jsou místa, kde je voda průzračnější, promenáda zábavnější a pláže méně narvané. Toť náš názor 🙂 Každopádně když Bar, tak hlavně ten historický.

Rok návštěvy: 2013

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *